LIVE VIDEO BLOG | Simona Halep e în semifinale la Miami! Revenire senzațională și victorie superbă cu Wang

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 27 martie 2019, ora 19:12,
halep-kozlova

Simona o învinge pe Wang cu 7-5 și e în semifinale la Miami !!!

Simona e de neoprit !!! Halep – Wang 6-4, 5-5. Simona e condusă cu 0-40, dar nu renunță la luptă și câștigă game-ul după ce nu mai greșește deloc. Ultimul punct reușit de Halep a fost extraordinar.

Simona e la înălțime !!! Halep – Wang 6-4, 4-5. Jucătoarea noastră ia lejer game-ul și câștigă 12 puncte consecutive. Stere Halep își aplaudă fiica din tribune.

BREAK HALEP! Halep – Wang 6-4, 3-5. Halep revine neașteptat și se apropie de Wang după un break excelent, în care nu pierde niciun punct.

BREAK WANG! Halep – Wang 6-4, 1-5. Simona solicită ajutorul antrenorului, însă fără niciun efect. Wang ia un nou game fără probleme și e la un pas să trimită meciul în setul decisiv.

Halep – Wang 6-4, 1-4. Chinezoaica se desprinde după ce ia game-ul fără să piardă vreun punct. Simona e în cădere liberă!

BREAK WANG! Halep – Wang 6-4, 1-3. Simona și-a pierdut luciditatea și e destul de nervoasă, iar Wang profită și face încă un break, după ce reușește un punct superb.

Halep – Wang 6-4, 1-2. Jucătoarea din China reușește și ea break-ul, iar apoi intră în avantaj după ce se impune lejer pe propriul serviciu, fără să piardă vreun punct.

BREAK HALEP! Halep – Wang 6-4, 1-0. Simona începe cu un break și acest set, după un game complicat.

SET 2

SET HALEP! Simona ia primul set cu 6-4, după ce nu îi mai dă nicio șansă adversarei. Joc extrem de solid al româncei, aflată la un pas de semifinale la Miami.

Halep – Wang 5-4. Simona a fost aproape să ia primul set în stil de mare campioană. Condusă cu 0-40, Halep a reușit să egaleze, însă n-a izbutit să închidă ia game-ul, în cele din urmă.

Halep – Wang 4-3. Wang se apropie de Simona după ce reușește și un break, iar Simona solicită ajutorul antrenorului Daniel Dobre. „Să fie un pic mai energici băieții ăia, acolo în tribună. Aplaudați mai tare când câștig”, a fost mesajul Simonei pentru cei din staff.

BREAK HALEP! Halep – Wang 4-1. Simona mai face un break și se desprinde la 4-1 în primul set. Joc excelent făcut de fostul lider mondial.

BREAK HALEP! Halep – Wang 2-1. Al treilea break consecutiv. Simona profită de o dublă greșeală a adversarei și conduce cu 2-1.

BREAK WANG! Halep – Wang 1-1. Românca pierde pe propriul serviciu. E un game în care face un singur punct.

BREAK HALEP! Halep – Wang 1-0. Simona reușește break-ul încă din startul meciului, după ce încheie game-ul cu o super lovitură.

UPDATE 19:08: Începe meciul dintre Halep și Wang.

Simona Halep e la un pas de semifinalele de la Miami!

În sferturi, Halep o întâlnește pe asiatica Qiang Wang, LIVE VIDEO BLOG pe realitateasportiva.net.

Halep (27 de ani) şi Wang (27 de ani) s-au mai întâlnit o singură dată, în 2018, în optimi la Indian Wells, iar constănțeanca a câștigat atunci cu scorul de 7-5, 6-1.

Românca nu s-a impus niciodată la Miami, cel mai bun rezultat fiind semifinala din 2015.