VIDEO BLOG | Manchester United revine incredibil și este în sferturile UCL! Super performanță și pentru Porto

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 06 martie 2019, ora 22:00,
Lukaku
Lukaku

INFO: Ajax, Tottenham, Manchester United și Porto sunt în sferturile UCL.

Final. Porto se califică în sferturile UCL, însă Roma ar fi trebuit și ea să primească un penalty în ultimele minute.

Min. 117: GOOOOL PORTO! Telles înscrie dintr-un penalty acordat cu VAR, după un fault în careu comis de Florenzi. Scorul e 3-1, iar portughezii sunt în sferturile UCL.

Manchester United se califică miraculos în sferturile UCL !!! Prelungiri la Porto.

Min. 90+2: GOOOOL UNITED! Rashford înscrie dintr-un penalty acordat cu ajutorul VAR, după un henț în careu comis de Kimpembe.

INFO: Moussa Marega are un sezon formidabil în Europa: a marcat de fiecare dată în ultimele 6 meciuri pe care le-a jucat în UCL.

Min. 53: GOOOOL PORTO! Marega înscrie din fața porții și în acest moment avem scor de prelungiri în Portugalia.

Începe repriza secundă în ambele meciuri.

Pauză: Man. United – PSG 1-2, Porto – Roma 1-1.

PSG a avut o posesie de 76%, însă e condusă la pauză.

INFO: Roma e prima echipă din istoria UCL cu gol primit în 31 de deplasări consecutive.

INFO: PSG nu mai primise două goluri în UCL în primele 30 de minute din 1997.

GOOOOL ROMA! De Rossi egalează din penalty, în minutul 37: Porto – Roma 1-1.

GOOOOL MAN. UNITED! Buffon comite o greșeală destul de mare, respinge în față, iar Lukaku reușește dubla. Englezii mai au nevoie de un gol pentru a se califica mai departe.

GOOOOL PORTO! Tiquinho deschide scorul în minutul 26, iar la acest scor portughezii sunt în sferturile UCL.

INFO: Mbappe a pasat decisiv pentru golul gazdelor și are cele mai multe assist-uri în acest sezon de UCL (5). Tocmai i-a depășit pe Mahrez și Depay.

Bernat e aproape de un nou gol, însă De Gea reușește să respingă

INFO: Bernat a marcat trei goluri în tricoul parizienilor, toate în UCL și împotriva unor super adversari: Napoli, Liverpool și Man. United.

Min. 12: GOOOL PSG! Bernat egalează pentru PSG și francezii pot aborda mai relaxați partida: conduc la general cu 3-1.

INFO: Lukaku este singurul jucător al lui United care a înscris în UCL, Premier League și FA Cup.

GOOOL UNITED! Kehrer greșește nepermis, Lukaku profită și înscrie încă din minutul 2 pentru oaspeți.

UPDATE 22:00: Încep meciurile de la Paris și Porto.

UPDATE 21:25: Echipele de la PSG – United:

UPDATE 21:20: Echipele de la Porto – Roma

Spectacolul din Liga Campionilor continuă cu alte două super meciuri!

Manchester United are și ea nevoie de un mic miracol pentru calificarea în sferturile UCL, după 0-2 pe teren propriu cu PSG.

În Portugalia, Porto o întâlnește pe Roma: în tur, italienii au dominat clar, dar s-au impus doar cu 2-1.