VIDEO | 28 de goluri în Liga Campionilor! Bayern a ‘demolat-o’ pe Tottenham! Real Madrid s-a încurcat cu Brugge

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 01 octombrie 2019, ora 22:35,
Bayern
Bayern

UPDATE 23:55 A fost o seară cu 28 de goluri în Liga Campionilor! Iată toate rezultatele:

UPDATE 23:50 Manchester City – Dinamo Zagreb 2-0! A înscris Foden în minutul 90+5.

UPDATE 23:48 Juventus – Leverkusen 3-0! A înscris Cristiano Ronaldo în minutul 89.

UPDATE 23:46 Tottenham – Bayern 2-7! Gnabry a înscris pentru a patra oară!

UPDATE 23:44 Este măcel la Londra! Tottenham – Bayern 2-6! Robert Lewandowski a înscris în minutul 87.

UPDATE 23:40 Tottenham – Bayern Munchen 2-5! A înscris Gnabry în minutul 83. Germanul a reușit un ‘hat-trick’ în repriza a doua.

UPDATE 23:28 Florin Andone a intrat pe teren pentru Galatasaray în minutul 64 al meciului cu PSG.

UPDATE 23:25 Manchester City – Dinamo Zagreb 1-0! A înscris Sterling în minutul 66.

UPDATE 23:23 Steaua Roșie Belgrad – Olympiakos 1-1! A înscris Vulic în minutul 63.

UPDATE 23:21 Juventus – Leverkusen 2-0! A înscris Federico Bernardeschi în minutul 62.

UPDATE 23:18 Tottenham – Bayern 2-4! A înscris Harry Kane din penalty, în minutul 61.

UPDATE 23:16 Lokomotiv Moscova – Atletico Madrid 0-2! A înscris Thomas Partey în minutul 58.

UPDATE 23:13 Tottenham – Bayern 1-4! Gnabry înscrie de două ori într-un interval de două minute.

UPDATE 23:09 Galatasaray – PSG 0-1! A înscris Icardi în minutul 52.

UPDATE 23:05 Lokomotiv Moscova – Atletico Madrid 0-1! A înscris Joao Felix în minutul 48.

UPDATE 22:50 Iată rezultatele înregistrate la pauză.

UPDATE 22:45 Tottenham – Bayern 1-2! A înscris Lewandowski în minutul 45.

UPDATE 22:32 Steaua Roșie Belgrad – Olympiakos 0-1! A înscris Semedo în minutul 37.

UPDATE 22:17 Juventus – Leverkusen 1-0! A înscris Higuain în minutul 17.

UPDATE 22:15 Tottenham – Bayern 1-1! Kimmich a înscris un gol superb, după un șut de la distanță.

UPDATE 22:13 Tottenham – Bayern 1-0! A înscris Heung-Min Son în minutul 12.

UPDATE 22:00 Fanii lui Galatasaray sunt la nivelul Ligii Campionilor! Rămâne de văzut dacă și echipa va reuși să obțină un rezultat bun cu PSG.

UPDATE 21:50 S-au încheiat cele două meciuri de la 19:55! Real Madrid – Club Brugge 2-2 și Atalanta – Șahtior 1-2.

UPDATE 21:46 Atalanta – Șahtior 1-2! A înscris Solomon în minutul 90+5.

UPDATE 21:40 Real Madrid – Club Brugge 2-2! A înscris Casemiro în minutul 86. Cu un minut mai devreme, Vormer a fost eliminat de la oaspeți.

UPDATE 21:15 Iată echipele de start pentru meciurile care încep la ora 22:00.

Juventus – Leverkusen

Lokomotiv Moscova – Atletico Madrid

Manchester City – Dinamo Zagreb

Steaua Roșie Belgrad – Olympiakos Pireu

Tottenham – Bayern

UPDATE 21:10 Real Madrid – Club Brugge 1-2! Sergio Ramos a înscris cu o lovitură de cap, dintr-o poziție suspectă de ofsaid.

UPDATE 21:00 Florin Andone este doar rezervă la Galatasaray la meciul cu PSG. Radamel Falcao i-a luat din nou fața!

UPDATE 20:50 S-a încheiat prima repriză! Real Madrid – Brugge 0-2 și Atalanta – Șahtior 1-1.

UPDATE 20:37 Atalanta – Șahtior 1-1! A înscris Junior Moraes în minutul 41.

UPDATE 20:34 Real Madrid – Brugge 0-2! Șoc pe ‘Bernabeu’! Dennis a înscris în minutul 39.

UPDATE 20:25 Atalanta – Șahtior 1-0! A înscris Zapata în minutul 28. Ilicic a ratat un penalty în minutul 16.

UPDATE 20:09 Real Madrid – Club Brugge 0-1! A înscris Dennis în minutul 9.

UPDATE 19:00 Iată echipele de start pentru cele două meciuri care încep la ora 19:55.

Real Madrid – Club Brugge

Atalanta – Șahtior Donețk

Etapa a doua din faza grupelor Ligii Campionilor debutează în această seară, iar cele mai interesante meciuri sunt Galatasaray – PSG și Tottenham – Bayern Munchen. Atacantul Florin Andone este anunțat titular la echipa turcă.

Andone (26 de ani) a fost împrumutat de Galatasaray de la Brighton și a jucat doar 84 de minute până acum.

Internaționalul român are un concurent pe măsură în atacul Galatei, Radamel Falcao.

Toate golurile din această seară și evenimentele actualizate în timp real pot fi urmărite pe realitateasportiva.net.

Galatasaray vine după 0-0 cu Club Brugge, în timp ce Paris Saint-Germain a învins-o pe Real Madrid cu 3-0.

Campioana Franței este mare favorită la Istanbul, deși va juca fără Cavani, Neymar și Draxler.

Primele meciuri ale serii sunt Atalanta – Șahtior Donețk și Real Madrid – Club Brugge, de la ora 19:55.

Iată programul complet al serii în Liga Campionilor.