VIDEO | Iași – FCSB 1-2. Roș-albaștrii au revenit SPECTACULOS! Coman ȘI-A ÎNJURAT căpitanul

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 25 noiembrie 2018, ora 20:35,
FCSB Man bucurie

Finalul meciului. FCSB se impune la Iași cu 2-1.

VIDEO REZUMAT: Iași – FCSB 1-2

Min. 84: OCAZIE MARE IAȘI! Cristea e aproape de gol, însă șutul său trece puțin pe lângă poarta roș-albaștrilor.

Min. 77: GOOOL FCSB! Oaspeții revin spectaculos și conduc acum cu 2-1. Tănase înscrie din penalty după ce Man a fost faultat în careu.

Min. 64: BARĂ FCSB! Coman trimite în transversală dintr-o lovitură liberă.

Min. 61: GOOOL FCSB! Man ia o acțiune pe cont propriu și înscrie cu un șut puternic, sub transversală, fără speranțe pentru portarul advers.

Min. 53: GOOOL IAȘI! Flores prinde un șut excelent din afara careului și balonul intră în plasă după ce lovește bara.

Începe repriza secundă

Pauză la Iași! Poli – FCSB 0-0

Min. 43: OCAZIE IMENSĂ FCSB! Rusescu nu poate marca din poziție ideală și ratează cea mai mare ocazie de gol din prima repriză.

Min. 40: Cristea trimite din lovitură liberă, dar Flores nu poate relua pe poartă cu capul.

Min. 35: OCAZIE FCSB! Teixeira trage bine din afara careului, însă peste poarta gazdelor.

Au trecut primele 30 de minute la Iași. Meciul este unul echilibrat, de luptă. Două avertismente până acum (Teixeira și Bădic).

INFO: În minutul 29, Florinel Coman a bătut dezastruos o lovitură liberă, după ce a alunecat. Colegii i-au reproșat execuția, moment în care mijlocașul l-a înjurat pe Lucian Filip. Nicolae Dică a sesizat gestul urât al elevului său.

Min. 6: OCAZIE FCSB! Rusu intervine excelent și evită golul la șutul deviat trimis de Man.

Min. 1: Începe meciul de la Iași!

UPDATE 19:40: Poli Iași începe în următoarea formulă: Rusu – Gallego, Mihalache, Frăsinescu, Bădic – Cioinac – Moussa, Luis Carlos, Flores, Panțîru – A. Cristea

UPDATE 19:20: Man, Tănase, Coman și Rusescu sunt titulari la FCSB.

#liga1 #etapa16 #iasifcsb Aceasta este echipa trimisa in teren de Nicolae Dica in partida cu Politehnica Iasi, care va incepe la 20:30, in direct la Digi Sport, Telekom Sport si Look Sport.

Publicată de FCSB pe Duminică, 25 Noiembrie 2018

CFR s-a impus cu 1-0 la Chiajna, iar FCSB nu își permite un pas greșit la Iași. Meciul e programat în această seară, de la ora 20:30.

#liga1 #etapa16 #iasifcsb

Totuși, atmosfera nu este una bună în tabăra roș-albaștrilor. „E haos. Ar trebui să se facă un 11 şi să se dea continuitate. Dacă joci două meciuri, apoi eşti scos la pauză, iar intri, iar eşti scos, ne este greu. Suntem şi jucători tineri şi nu ne pică foarte bine”, a spus Florinel Coman, cu referire la Nicolae Dică.

În Copou a nins în ultimele zile, iar la ora meciului se anunță sub 0 grade.