VIDEO BLOG | Halep e în turul al doilea la Beijing! Victorie superbă

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 29 septembrie 2019, ora 08:43,
halep
halep

VICTORIE HALEP! 6-1, 6-1. Halep se impune clar și e în turul al doilea la Beijing.

Halep – Peterson 6-1, 4-1. Simona câștigă un game maraton și se impune cu emoții pe propriul serviciu, după mai mult de 10 minute.

Halep – Peterson 6-1, 3-1. Românca a avut două șanse să facă 4-0, însă Peterson revine spectaculos și câștigă primul game din acest set.

Halep – Peterson 6-1, 2-0. Simona face iar un break extrem de important, revine formidabil de la 0-40 și se impune după un game pe muchie de cuțit, în care Peterson a jucat foarte bine, dar a comis și multe erori.

SET 2

SET HALEP! 6-1! Simona nu se complică și ia la pas primul set, după aproximativ 30 de minute.

BREAK HALEP! Halep – Peterson 4-1. Simona se plânge de dureri musculare, dar mai face un break și e aproape să ia primul set.

Halep – Peterson 2-1. Rebecca servește bine și câștigă primul game din acest meci.

BREAK HALEP! Simona face break-ul încă din start și conduce cu 1-0.

INFO: Sunt 25 de grade în acest moment la Beijing.

UPDATE 08:49 Începe meciul dintre Halep și Peterson.

Simona Halep va debuta azi la Bejing!

De la ora 09:00, fostul lider mondial are meci cu Rebecca Peterson.

Halep şi Peterson s-au mai întâlnit o dată, în 2013, pe zgură, când românca a câştigat cu 6-4, 6-0, în turul 1 al turneului de la Bastad.

Rebecca Peterson (24 de ani) are cel mai bun sezon din carieră. A câștigat primul ei turneu, chiar în China, la Nanchang.

Dacă va trece de Rebecca Peterson, Simona Halep va juca împotriva învingătoarei din partida Ekaterina Alexandrova (Rusia, locul 39 WTA) – Bernarda Pera (SUA, 81 WTA).