VIDEO BLOG | Halep – Kozlova 7-6 (7-3), 7-5. Victorie mare și Simona e în optimi la Indian Wells

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 10 martie 2019, ora 19:54,
Halep
Halep

SET ȘI MECI HALEP! Halep – Kozlova 7-6, 7-5. Break la 0 izbutit de Simona! Halep închide meciul în două seturi și e în optimi la Indian Wells.

Halep – Kozlova 6-5. Game alb câștigat de Simona, care e din nou în avantaj. Cele două jucătoare sunt pe teren de aproape două ore.

Halep – Kozlova 5-5. „Prelungiri” și în setul secund. Kozlova câștigă trei game-uri la rând și avem din nou suspans.

Halep – Kozlova 5-2. Halep n-are emoții pe propriul serviciu, pierde un singur punct și este la un singur game de câștigarea meciului.

BREAK HALEP! Halep – Kozlova 4-2. Simona face un nou break și are șanse mari să câștige meciul.

Halep – Kozlova 3-2. Simona se impune în sfârșit pe propriul serviciu și e în avantaj.

Patru break-uri consecutive! Halep – Kozlova 2-2. Set cu adevărat „nebun”. Simona egalează după ce reușește un nou break.

Break Halep! Halep – Kozlova 1-1. Simona reușește și ea imediat break-ul, cedând un singur punct.

Break Kozlova! Halep – Kozlova 0-1. Început excelent pentru Kozlova, care face un break la 0.

SET 2

SET HALEP! Halep – Kozlova 7-6 (7-3). Halep a câștigat primul set după ce a fost mult mai bună în tie-break și a profitat din plin și de erorile adversarei. Simona nu s-a complicat și a valorificat prima minge de meci. A fost 7-3.

Halep – Kozlova 5-6. Simona pierde iar trei game-uri la rând, iar Kozlova face 6-5 după un game câștigat la 0.

BREAK KOZLOVA! Halep – Kozlova 5-5. Fostul lider mondial a servit pentru câștigarea primului set, însă a cedat game-ul clar, după ce a reușit un singur punct.

BREAK HALEP! Halep – Kozlova 4-3. Simona revine în avantaj după un game în care a fost condusă cu 15-40.

Halep – Kozlova 2-3. Kozlova reușește să câștige trei game-uri la rând și este în avantaj. Ultimul game a fost unul foarte disputat, Simona fiind surprinsă de faptul că adversara ei a returnat foarte bine.

Halep – Kozlova 2-1. Jucătoarea din Ucraina a luat primul game în acest meci, însă cel mai frumos punct l-a reușit Simona.

Halep – Kozlova 2-0. Simona se impune fără probleme pe propriul serviciu și are un start excelent de meci.

BREAK HALEP! Simona reușește break-ul încă din start, însă a fost un game echilibrat, în care Kozlova a jucat foarte bine.

UPDATE 20:08: Începe meciul Halep – Kozlova. Jucătoarea din Ucraina este la serviciu.

Simona Halep o va întâlni pe Katerina Kozlova în turul al treilea de la Indian Wells.

Meciul dintre Halep și Kozlova este LIVE VIDEO BLOG pe realitateasportiva.net, de la ora 20:00.

Dacă se impune, sportiva româncă o va întâlni în următorul tur pe câștigătoarea meciului Marketa Vondrousova (61 WTA) – Jelena Ostapenko (22 WTA).

Fostul lider mondial a făcut spectacol în turul anterior cu Barbora Strycova și s-a impus clar, scor 6-2, 6-4.

Venită din calificări, Kozlova, aflată pe locul 114 în lume, a trecut în turul precedent de Aliaksandra Sasnovici.