VIDEO BLOG | Irina Begu a pierdut meciul cu Parmentier! Semifinala se decide la dublu!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 21 aprilie 2019, ora 17:55,
begu-parmentier

Update 19:40: SET și MECI! Parmentier – Begu 6-3, 2-6, 6-2. Semifinala Franța – România se decide în meciul de dublu. Scorul este egal 2-2.

Update 19.37: Meciul este reluat. Irina nu mai are forță în piciorul la care s-a accidentat.

UPDATE 19.36: Potrivit Digisport, Simona Halep va intra în jocul de dublu, alături de Monica Niculescu!

Update 19.30: Parmentier – Begu 6-3, 2-6, 5-2. Irina luptă cu ultimele puteri și se accidentează la ultimul punct al game-ului. Begu scapă racheta din mână și acuză dureri la gleznă.

Update 19.23Parmentier – Begu 6-3, 2-6, 4-2. Game câștigat la zero de Parmentier.

Update 19.21: Parmentier – Begu 6-3, 2-6, 3-2. Irina nu renunță și se ține aproape de Parmentier.

Update 19.16Parmentier – Begu 6-3, 2-6, 3-1. Probleme pentru Irina! Sportiva noastră trebuie să lupte din greu pentru victorie.

Update 19.10:  Parmentier – Begu 6-3, 2-6, 2-1. Irina regăsește ritmul din setul al doilea și câștigă la zero primul ei game din decisiv.

Update 19.06Parmentier – Begu 6-3, 2-6, 2-0. Sportiva din Franța confirmă break-ul și face 2-0.

Update 19.00Parmentier – Begu 6-3, 2-6, 1-0. Parmentier face break în primul game al decisivului.

Update 18.54: SET IRINA BEGU! Sportiva noastră reușește să ducă meciul în setul decisiv! Parmentier – Begu 6-3, 2-6

Update 18.46: Parmentier – Begu 6-3, 2-5. Game superb câștigat la zero de Irina Begu! Sportiva noastră este la un singur game de set și de echilibrarea meciului!

Update 18.44: Parmentier – Begu 6-3, 2-4. Pauline își fac serviciul și se apropie.

Update 18.38:  Parmentier – Begu 6-3, 1-4. Irina se desprinde după un game perfect! Parmentier începe să-și arate limitele.

Update 18.36:  Parmentier – Begu 6-3, 1-3. BREAK Irina! Game superb reușit de româncă. Ar putea fi momentul psihologic al setului secund! Suporterii români își fac datoria.

Update 18.31Parmentier – Begu 6-3, 1-2. Pauline și Irina merg cap la cap în setul 2. Românca și-a făcut serviciul.

Update 18.22: Parmentier – Begu 6-3, 0-1. Irina salvează o minge de break și câștigă primul game al setului 2.

Update 18.16: SET câștigat cu 6-3 de PARMENTIER! Begu a avut 17 greșeli neforțate.

Update 18.09: Parmentier – Begu 5-2. Franțuzoaica se distanțează, deși Begu nu a jucat rău game-ul.

Update 18.03: Parmentier – Begu 4-2. Irina îi face lejer serviciul și luptă pentru a se apropia din nou de adversară.

Update 17.59: Parmentier – Begu 4-1. Begu nu găsesște, pentru moment, soluția pentru a prelua controlul meciului. Parmentier majorează diferența.

Update 17.56: Parmentier – Begu 3-1. Parmentier face break-ul și se desprinde. A fost un game lung, în care Irina a avut unele decizii neinspirate.

Update 17.48: Parmentier – Begu 2-1. Pauline își joacă bine serviciul și preia din nou conducerea.

Update 17.43. Parmentier – Begu 1-1. Game perfect câștigat la zero de Irina Begu, pe propriul serviciu!

Update 17.40: Parmentier – Begu 1-0. Sportiva din Franța câștigă primul game al meciului.

Update 17.37: A început meciul dintre Parmentier și Begu. Cele două sportive s-au întâlnit de șase ori până acum.

Este egalitate în confruntările directe, 3-3.
Simona Halep s-a impus cu 6-7 (6), 6-3, 6-4 în meciul împotriva Carolinei Garcia și a readus România în avantaj în semifinala cu Franța!  Urmează confruntarea dintre Pauline Parmentier și Irina Begu!

România conduce cu 2-1. Halep a învins-o ieri, în primul meci al confruntării, pe Kristina Mladenovic (6-3, 6-1).

Tot sâmbătă, Mihaela Buzărnescu a pierdut în fața Carolinei Garcia, 3-6, 3-6.

Astăzi, la capătul unui meci istovitor, Halep a trecut de Garcia, 6-7, 6-3, 6-4.

Mihaela Buzărnescu a fost retrasă din meciul 4, iar, în locul ei, va lupta Irina Begu (83 WTA). Și francezii au mutat. Begu o va întâlni pe Pauline Parmentier (53 WTA).