VIDEO BLOG | Dinamo – CFR 0-3. Liderul a făcut spectacol în „Ștefan cel Mare”!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 04 decembrie 2018, ora 20:00,
cfr poli iasi

Final. Dinamo – CFR 0-3.

Min. 84: GOOOL CFR! Țucudean înscrie cu o execuție superbă, balonul lovind și bara transversală înainte de a intra în poartă. Dinamo – CFR 0-3.

Min. 58: OCAZIE MARE DINAMO! Popa și Montini sunt aproape să înscrie, însă Arlauskis și Vincius reușesc să evite golul.

Min. 51: GOOOL CFR! Culio înscrie dintr-un penalty acordat după un fault comis în careu de Katsikas asupra lui Țucudean.

Începe repriza secundă. Rednic îl schimbă la pauză pe Nistor cu Montini.

Pauză în Ștefan cel Mare! Dinamo – CFR 0-1.

INFO: În 44 de minute, arbitrul Marius Avram a acordat nu mai puțin de 6 avertismente. Scorul este egal: 3-3.

OCAZIE MARE CFR! Final de repriză spectaculos. Țucudean e și el aproape să înscrie, dar Penedo îi salvează pe dinamoviști.

Min. 35: GOOOOOL CFR! Păun ia o acțiune pe cont propriu, profită din plin de gafele din apărarea gazdelor și deschide scorul cu un șut dintr-un unghi greu.

Min. 34: OCAZIE MARE și pentru DINAMO! Daniel Popa trage bine din afara careului, însă Arlauskis are o super paradă și evită golul.

Min. 28: OCAZIE MARE CFR! Păun trimite în fața porții, însă Deac nu poate relua spre poartă din poziție foarte bună.

Min. 22: Dinamo cere penalty! Daniel Popa solicită lovitură de la 11 metri, însă este avertizat cu cartonaș galben pentru simulare.

Ultrașii din PCH sunt alături de Mircea Rednic, iar antrenorul le-a mulțumit fanilor pentru susținere.

Jocul este unul echilibrat, poate cu un plus peste CFR, însă n-am avut nicio ocazie importantă în primele 10 minute.

Min. 1: Începe meciul dintre Dinamo și CFR! În tribune sunt în jur de 200 de spectatori.

ECHIPELE DE START:

Dinamo: Penedo – Sorescu, M. Popescu, Katikas, R. Grigore – Gomelt – Zenke, Nistor, Ait Atmane, Salomao – Popa

Rezerve: Eșanu, Neicuțescu, Pesici, Hanca, Moldoveanu, Montini, Ciobotariu

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureșan, Camora – Bordeianu, Djokovici, Culio – Păun, Țucudean, Deac

Rezerve: Fernandez, Lang, Peteleu, Moutinho, Al. Ioniță II, Costache, Tambe

Publicată de FC DINAMO BUCURESTI pe Marţi, 4 Decembrie 2018

Dinamo și CFR se întâlnesc în Ștefan cel Mare, de la ora 20:00. Dacă ardelenii, care sunt pe primul loc, vor să mai facă un pas spre titlu, cei de la Dinamo sunt condamnați să câștige pentru a mai spera la play-off în Liga 1.

Mircea Rednic are o singură victorie de la revenirea la Dinamo, care e pe locul 10 în Liga 1, cu 18 puncte.