VIDEO BLOG | CFR – FCSB 1-1. ȚUCUDEAN a adus un punct pentru gazde

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 16 septembrie 2018, ora 18:46,
FCSB CFR meci

VIDEO REZUMAT: CFR – FCSB 1-1

Finalul partidei. CFR – FCSB 1-1. E a cincea oară la rând când derby-ul dintre cele două echipe se termină cu acest scor.

#liga1 #etapa8 #fcsbcfrA cincea remiza consecutiva cu scorul 1-1 impotriva celor de la CFR Cluj!

Publicată de FCSB pe Duminică, 16 Septembrie 2018

Min. 82: GOL ANULAT CFR! Țucudean reușește să marcheze din nou, dar golul este anulat pentru offside.

Min. 78: OCAZIE FCSB! Moruțan șutează periculos, însă Arlauskis reține în doi timpi.

Cu un sfert de oră înainte de final, Dică sesizează pericolul și își securizează cu mijlocul cu O. Popescu. Acesta intră în locul lui Tănase, astfel că Rusescu rămâne pe banca de rezerve în Gruia.

Conceicao îl scoate pe Bordeianu și îl introduce în locul său pe Moutinho.

În același minut, Dică îl introduce pe experimentatul Teixeira, care intră în locul lui Coman.

Min. 70: OCAZIE CFR! Stan e aproape de autogol de lângă Țucudean, însă Bălgrădean își salvează echipa.

CFR joacă mult mai bine în această repriză, iar Nicolae Dică e gata să-l trimită în teren pe Moruțan. Surprinzător, tehnicianul îl scoate pe Nedelcu.

Min. 48: GOOOOL CFR! Bălgrădean scoate lovitura de cap a lui Djokovic, iar Țucudean, aflat în apropiere, reușește să marcheze. Debut perfect de repriză pentru gazde!

Începe repriza secundă

Finalul primei reprize. La pauză, CFR – FCSB 0-1.

Gnohere trage pe lângă poartă din afara careului. Foarte activ, francezul trage echipa după el și este poate cel mai bun om al lui Dică. Și Roman a fost aproape de gol. FCSB a fost echipa mai bună până acum! CFR ajunge în apropierea careului advers, însă ardelenii sunt neinspirați la finalizare.

Roș-albaștrii caută acum să lovească pe contre, iar Djokovic este nevoit să-l faulteze din spate pe Gnohere, scăpat într-o acțiune periculoasă.

Min. 24: GOOOOL FCSB! Lang greșește nepermis după ce încearcă să îi trimită cu pieptul lui Arlauskis, Coman profită de eroare și reușește să deschidă scorul în derby-ul din Gruia.

Se intră în continuare foarte tare. Camora îl faultează dur pe Benzar și protestează după ce este avertizat. Jucătorul clujenilor putea să fie chiar eliminat! Arlauskis se ia și el de Petrescu și vede galbenul.

Min. 17: OCAZIE MARE CFR! Manea centrează din bandă, Djokovic scapă cu ușurință din marcajul lui Filip, însă reia peste poartă cu capul.

Min. 11: OCAZIE FCSB! Triunghi frumos al oaspeților, Gnohere primește de la Tănase și trimite pentru Coman, însă mijlocașul trage slab, iar Arlauskis reține.

Stan nu se calmează și îl ia din nou la țintă pe Bordeianu. Petrescu îl avertizează și roș-albaștrii au două galbene după primele 8 minute.

Stan scapă inexplicabil după faultul dur comis asupra lui Bordeianu, apoi Nedelcu îl faultează și el peste câteva secunde pe Omrani și vede cartonașul galben.

UPDATE 21:00: Începe meciul dintre CFR și FCSB.

UPDATE 19:45: Avem ECHIPELE DE START:

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Lang, Vinicius, Camora – Maleș, Djokovic, Bordeianu – Păun, Omrani, Țucudean

Rezerve: Jesus Fernandez – Peteleu, Mureșan, Al. Ioniță, Moutinho, G. Ganea, Tambe

➡️Echipa de start pentru meciul cu FCSB! ⚽️?? Hai CFR!

Publicată de Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA pe Duminică, 16 Septembrie 2018

Antrenor: Toni Conceicao

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Bălașa, Planic, Al. Stan – L. Filip, D. Nedelcu – M. Roman, Fl. Tănase, Fl. Coman – Gnohere

Rezerve: A. Vlad – Moruțan, Jr. Morais, Ov. Popescu, R. Rusescu, Teixeira, Man

Antrenor: Nicolae Dică

UPDATE 19:40. Imagini cu jucătorii lui Conceicao, care au ajuns la stadion și sunt gata de derby-ul cu FCSB:

➡️Echipa a sosit la stadion! Meciul cu FCSB începe la ora 21:00! Hai CFR!??⚽️

Publicată de Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA pe Duminică, 16 Septembrie 2018

CFR și FCSB se întâlnesc duminică seara, în Gruia, în derby-ul etapei a 8-a din Liga 1.

Eliminate din Europa, ambele echipe se concentrează asupra campionatului și promit din nou să lupte pentru titlu.

Partida va fi arbitrată de Radu Petrescu. În vârstă de 35 de ani, Petrescu este din București și oficiază ca arbitru FIFA din 2012.

În acest sezon al Ligii 1, Radu Petrescu a arbitrat CFR Cluj de trei ori (inclusiv în Supercupa României) și pe FCSB o dată.