28.5 C
Bucharest
18 / 08 / 2019

LIVE VIDEO BLOG | Celtic – CFR Cluj 3-4. Victorie formidabilă și calificare în play-off-ul Champions League!

Final !!! CFR o bate cu 4-3 pe Celtic și este în play-off-ul Champions League, acolo unde o va întâlni pe Slavia Praga.

Min. 90+7: GOOOOOOL CFR! Țucudean dă lovitura pe contraatac și marchează printr-o scăriță superbă la ultima fază a meciului!

Min. 92: OCAZIE MARE CELTIC! Forrest are o ocazie imensă. Șutul său e scos de lângă bară de la Arlauskis.

Min. 80: GOOOOL CFR !!! Meci formidabil în Scoția! Păun trimite bine, portarul advers respinge, însă Omrani e pe fază și marchează pentru 3-3.

Min. 76: GOL CELTIC! Echipa noastră greșește grav în apărare, iar Christie o aduce iar în avantaj pe Celtic.

Min. 74: GOOOOOOL CFR !!!! Omrani marchează dintr-un penalty acordat după un henț al gazdelor și clujenii sunt în acest moment în play-off-ul Champions League.

Min. 61: GOL CELTIC! Burcă și Luis Aurelio se încurcă în careu, iar Edouard marchează cu un șut plasat.

Min. 54: OCAZIE CELTIC! Gazdele pun o presiune mare, iar Edouard e aproape de gol după ce trimite pe lângă poartă de la prima bară.

Min. 51: GOL CELTIC! Forrest primește în careu și îl învinge pe Arlauskis. Scor de prelungiri la Glasgow!

Min. 49: OCAZIE MARE CELTIC! Arlauskis are o super intervenție după un corner și scoate lovitura de cap trimisă de Ajer. Scoțienii încep tare repriza!

Min. 47: OCAZIE IMENSĂ CELTIC! Ajer trimite periculos după ce câștigă lupta cu Djokovic, însă Susic scoate extraordinar de pe linia porții.

Schimbare CFR: Iese Rondon și intră Țucudean

Începe repriza secundă

Finalul primei reprize. Celtic – CFR 0-1. Repriză EXCELENTĂ făcută de clujeni, care sunt aproape de play-off-ul Champions League.

CFR încearcă să plece pe contraaatac, însă Rondon este surprins în poziție neregulamentară.

Min. 34: OCAZIE CELTIC! Edouard apare bine la finalizare, însă reia peste poartă.

Min. 27: GOOOOL CFR! Deac marchează printr-o lovitură de cap superbă, după ce balonul lovește și bara. La acest scor, clujenii sunt în play-off-ul Champions League.

Min. 26: OCAZIE CELTIC! Johnston ia o acțiune pe cont propriu și trage puțin pe lângă poartă de la marginea careului.

Min. 8: Deac este faultat în careu de McGregor, însă nu se acordă penalty pentru CFR. Eroare mare de arbitraj!

Min. 5: Camora trage bine din afara careului, însă Bain este la post

INFO: Meciul este urmărit din tribune și de legendarul Rod Stewart

Min. 1: Începe meciul din Scoția!

UPDATE 20:20: Jucătorii lui Petrescu au ajuns la stadion!

ECHIPELE DE START:

Celtic: Bain – H. Elhamed, 6. Bitton, 35. Ajer, 23. Bolingoli – 8. Brown, 42. McGregor – 49. Forrest, 17. Christie, 19. Johnston – 22. Edouard
Rezerve: Gordon, Jullien, Bitton, Griffiths, Bayo, Morgan, Bolingoli
Antrenor: Neil Lennon

CFR: Arlauskis – Susic, Vinicius, Burcă, Camora – Bordeianu, Aurelio, Djokovic – Deac, Omrani, Rondon
Rezerve: Vâtcă, Sylla, Păun, Țucudean, Mureșan, Peteleu, Cestor
Antrenor: Dan Petrescu

Celtic și CFR Cluj se întâlnesc în această seară, de la ora 21.45. Manșa secundă începe de la 1-1, scor înregistrat în Gruia, astfel că CFR trebuie să învingă sau să facă egal cu cel puțin două goluri marcate pentru a se califica în playoff-ul Ligii Campionilor.