VIDEO BLOG | Pas greșit pentru FCSB cu Viitorul! Benzar și Achim au fost eliminați

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 21 aprilie 2019, ora 19:00,
FOTBAL:FC VIITORUL-FCSB, LIGA 1 BETANO (26.08.2018)

UPDATE 22:55 FCSB rămâne la cinci puncte în spatele liderului CFR Cluj. Viitorul ocupă poziția a patra în clasamentul din play-off-ul Ligii 1.

UPDATE 22:53 Final de meci! 1-1 la Ovidiu! Harlem Gnohere (68′) și Ianis Hagi (80′) au înscris.

Romario Benzar (62′) și Vlad Achim (75′) au primit cartonașul roșu.

UPDATE 22:50 Ocazie pentru FCSB! Gnohere putea să dea lovitura pe final, dar a trimis cu capul pe lângă poartă.

UPDATE 22:42 1-1! GOL pentru Viitorul! Ianis Hagi a restabilit egalitatea. (VIDEO)

UPDATE 22:40 Bară pentru FCSB! Teixeira a pătruns excelent și a șutat de la marginea careului. (VIDEO)

UPDATE 22:38 Vlad Achim (Viitorul) a fost eliminat în minutul 75, pentru cumul de cartonașe galbene.

UPDATE 22:27 GOL pentru FCSB! Harlem Gnohere a înscris în minutul 68, din pasa superbă a lui Dennis Man. Atacantul francez a plecat de la limita ofsaidului. (VIDEO)

UPDATE 22:21 Eliminare pentru FCSB! Benzar l-a lovit cu cotul pe Calcan.

UPDATE 22:18 Răspunde și Gică Hagi cu o modificare, în banda stângă a apărării. Boboc întră în locul lui De Nooijer.

UPDATE 22:16 A doua înlocuire la FCSB! Golgheterul Harlem Gnohere îi ia locul lui Ioan Hora.

UPDATE 22:11 Prima schimbare la FCSB! Mihai Teja este nemulțumit de Florinel Coman și îl introduce pe teren pe portughezul Filipe Teixeira.

UPDATE 22:09 OCAZIE pentru FCSB! Junior Morais a șutat puțin pe lângă poartă.

UPDATE 22:03 Prima schimbare la Viitorul. A intrat Drăguș în locul lui Ganea.

UPDATE 21:50 0-0 la pauză! Niciuna dintre echipe nu și-a creat multe faze de poartă.

UPDATE 21:45 Fundașul Bogdan Țîru (Viitorul) trebuie să fie atent, pentru că a fost avertizat cu galben.

UPDATE 21:30 Romario Benzar (FCSB) a primit cartonașul galben.

UPDATE 21:25 Ocazie mare pentru Viitorul! Calcan a preluat bine în centrul careului, dar a alunecat și a șutat din cădere, slab. Bălgrădean a respins mingea cu mâna. (VIDEO)

UPDATE 21:19 A fost un meci liniștit până acum. FCSB este mai insistentă și putea să înscrie în minutul 9, când Planici a ajuns târziu la o minge deviată cu capul de Filip. Fundașul a trimis mingea în bară, din alunecare. (VIDEO)

UPDATE 21:01 A început meciul! Marius Avram este arbitru de centru, iar tușieri sunt Ciprian Danșa și Andrei Constantinescu.

FC Viitorul și FCSB se vor înfrunta la Ovidiu, de la ora 21:00, în etapa a șasea din play-off-ul Ligii 1. Roș-albaștrii sunt obligați să câștige pentru a micșora distanța față de liderul CFR Cluj, iar constănțenii sunt cu gândul la meciul de Cupă cu Universitatea Craiova, de joi.

Viitorul a câștigat pe Arena Națională, scor 2-1, în prima etapă din play-off. FCSB a câștigat clar ultima confruntare de la Ovidiu, scor 4-1.

? Acesta este parcursul echipelor #VFC și #FCSB din play-off înaintea meciului direct de astăzi. #HaiViitorul #ViitorulSuntemNoi

Publicată de Academia de fotbal Gheorghe Hagi pe Duminică, 21 aprilie 2019

Iată echipele de start:

MATCHDAY! Iată primul 11 cu care intrăm pe gazon ??⚫ #VFC VS #FCSB ??

#liga1 #playoff #etapa6 #viitorulfcsbAceasta este echipa trimisă în teren de Mihai Teja în partida cu FC Viitorul, care va începe la 21:00!