VIDEO | Halep a predat tenis la Dubai! Victorie spectaculoasă în fața lui Brady

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 21 februarie 2020, ora 18:45,
simona-halep-wta-tenis-dubai-1

Simona Halep, locul doi mondial, a trecut de Jennifer Brady (locul 52 WTA) în semifinalele turneului de la Dubai și s-a calificat în finală, acolo unde se va duela cu Rybakina.

LIVE SCORE | Simona Halep – Jennifer Brady 6-2, 6-0

UPDATE: Game, set și meci!

UPDATE: Halep predă tenis în această seară. Jocul agresiv al româncei a dezarmat-o pe americancă (5-0). Românca va servi pentru a închide meciul.

UPDATE: Halep „mătură” terenul, iar loviturile sale o lasă fără replică pe sportiva americană (4-0)

UPDATE: Simona Halep „zburdă” pe teren. Românca reușește lovituri spectaculoase care o duc tot mai aproape de finala turneului din Dubai (3-0)

UPDATE: Brady salvează câteva mingi de game, însă Simona Halep găsește două lovituri fenomenale care o ajută să-și facă serviciul (2-0)

UPDATE: Simona continuă jocul foarte bun etalat în primul set. Românca s-a impus pe serviciul adversarei și conduce cu 1-0 în setul doi

UPDATE: Simona HALEP câștigă primul set (6-2)

UPDATE: Brady intră mai mult în teren și își face serviciul grație unui joc agresiv. Românca va servi cu mingi noi după pauză pentru câștigarea primului set (5-2)

UPDATE: Brady nu poate face față ritmului impus de Simona Halep. Românca se impune la 15 pe propriu serviciu și face 5-1 la game-uri.

UPDATE: Brady greșește mult și o ajută pe Simona să se distanțeze pe tabelă (4-1)

UPDATE: Demonstrație de forță a Simonei Halep. Game la zero câștigat de româncă pe propriul serviciu (3-1)

UPDATE: Americanca își face serviciul și ține aproape de Simona Halep. Fostul lider WTA conduce cu 2-1 și va urma la serviciu.

UPDATE: Experiența Simonei Halep își spune cuvântul. Sportiva din România a reușit să întoarcă soarta game-ul și să se impună pe propriul serviciu. (2-0)

UPDATE: A început partida! Jennifer Brady a câștigat tragerea la sorți și a ales să servească. Simona Halep câștigă primul game. (1-0)

UPDATE: Simona Halep și Jennifer Brady au ieșit la încălzire. Cine va triumfa? Favorita nr.1 a turneului sau sportiva venită din calificări?

UPDATE: Dacă va accede în finală, Simona Halep se va duela cu Rybakina, care a trecut de croata Martic, scor de 7-6(5), 7-6(2).

Simona Halep a trecut în sferturi de Aryna Sabalenka, scor 3-6, 6-2, 6-2.

Adversara sa de astăzi a trecut de Garbine Muguruza, scor 6-7 (5), 6-3, 6-4.

La ediţia trecută, Halep a fost eliminată în sferturi de elveţianca Belinda Bencic, cu scorul de 4-6, 6-4, 6-2. Românca a câştigat ediţia din 2015 a turneului din Emiratele Arabe Unite.

• Simona Halep a reușit în confruntarea cu Sabalenka ce a mai frumoasă lovitură a turneului.