Au marcat: Pereyra (72), Okriashvili (83)/Nolito (43)

Standard Liege – Akhisar 2-1 (Răzavan Marin a fost integralist)
Au marcat:: Emond (17), Djenpo (40) / Ayik (32)

Au marcat:: Hovorka (33), Travnik (81)/ Tsygankov (8), Garmash (14)

Au marcat:: Skavysh (61)/Prijovic (6), Jaba (11, 17), Pelkas (73)

Chelsea – Vidi 1-0
A marcat: Morata (70)

Frankfurt – Lazio 4-1
Au marcat: Da Costa (4,90+4), Kostic (28), Jovic (52)/ Parolo (23)

UPDATE ora 23.54: Răzvan Lucescu a condus-o pe PAOK spre o nouă victorie! Grecii s-au impus lejer, în deplasare, cu 4-1, în meciul cu Bate Borisov.

Surpriza serii vine din Rusia. Kuban Krasnodar a întors rezultatul cu Sevilla și a câștigat cu 2-1.

UPDATE 22.50: Scoruri înregistrate la pauză:

UPDATE 22.20: PAOK a înscris și golul al treilea! Jaba a marcat din nou în minutul 17!

UPDATE 22.15: PAOK a început în forță! Echipa lui Lucescu jr. conduce deja cu 2-0 pe terenul lui Bate Borisov! Au marcat Prijovic (6) și Jaba (11).

UPDATE ora 22.00: Au început jocurile din seria a doua:

UPDATE ora 21.55: S-a terminat prima serie a meciurilor din etapa a doua a grupelor Europa League.

Rezultate:

Astana – Rennes 2-0

Au marcat: Zainutdinov (64), Tomasov (90+1)

Zurich – Ludogoreț 1-0 (Moți a fost integralist)

A marcat: Palsson (80)

Leverkusen – AEK Larnaka 4-2

Au marcat: Havertz (44), Alario (49,88), Brandt (90+3)/Trickowski (25), Raspas (90+1)

Salzburg – Celtic 3-1

Au marcat: Dabbur (56,73), Minamino (61)/Edouard (3)

Rosenborg – Leipzig 1-3

Au marcat Jebali (79)/Augustib (12), Konate (54), Cunha (61)

Zenit – Slavia Praga 1-0 (Băluță a intrat la cehi în minutul 53)

A marcat: Kokorin (80)

Bordeaux – FC Copenhaga 1-2

Au marcat: Sankhare (84)/Sotitiu (44), Skov (90+3)

Anderlecht – Dinamo Zagreb 0-2

Au marcat: Hajrovic (19), Gojac (68)

Fenerbahce – Spartak Trnava 2-0

A marcat: Silmani (52, 69)

Qarabag – Arsenal 0-3

Au marcat: Sokratis (4), Rowe (54), Guendouzi (80)

Vorksla – Sporting 1-2

Au marcat: Kulach (10)/Montero (90), Cabral (90+3)

Milan – Olympiakos 3-1

Au marcat: Cutrone (71,78), Higuain (76)/Guerrero (14)

Betis – Dudelange 3-0

Au marcat: Sanabria (57), Celso (80), Tello (88)

UPDATE ora 21.40: Ludogoreț, cu Moți titular, este condusă la Zurich cu scorul de 1-0, din minutul 84. A marcat Palsson.

UPDATE ora 21.30: Milan înscrie și golul al doilea după ce a fost condusă cu 1-0! Higuain își arată clasa și marchează un super-gol în minutul 77. Milan – Olympiakos 2-1! După doar 2 minute, italienii au lovit din nou! Tânărul Cutrone (20 de ani) a înscris pentru 3-1! Arsenal are 3-0 cu Qarabag

UPDATE ora 21.22: Milan reușește egalarea pe San Siro! Cutrone a marcat, cu capul, în minutul 70. Milan – Olympiakos 1-1.

UPDATE, ora 21.08: Leipzig și Arsenal au marcat din nou! Germanii conduc cu scorul de 2-0 în meciul de la Rosenborg. A marcat Konate (54). Arsenal a înscris golul al doilea prin Rowe (54)

UPDATE ora 21.00: Leverkusen a preluat conducerea în meciul cu AEK Larnaca. Ciprioții deschiseseră scorul din minutul 25, prin Ivan Tričkovski. Nemții au egalat în minutul 44, prin Havertz și au trecut la conducere în minutul 49, după golul lui Alario.

UPDATE 20.16: S-a marcat și în Andrelecht – Dinamo Zagreb. Croații conduc cu 1-0, după golul marcat de Hajrovic din penalty, în minutul 19.

UPDATE ora 20.15: Au început să curgă golurile în Europa League!

S-a înscris în meciurile:

Salzburg – Celtic 0-1 (Edouard, min 2)

Rosenborg – Leipzig 0-1 (Kevin Augustin, min 12)

Qarabag – Arsenal 0-1 (Papastathopoulos, min 4)

Vorksla – Sporting 1-0 (Kulach, min 10)

Milan – Olympiakos 0-1 (Guerrero, min 14)

De la ora 19.55, intră în luptă nume mari ale Europei. Milan joacă împotriva lui Olympiakos, Arsenal o întâlnește pe Qarabag, iar Dudelange, cea ca a umilit-o pe CFR, dă piept cu Betis.

UPDATE 19.46: Final de meci la Astana! Echipa din Karahstan s-a impus cu scorul de 2-0.

UPDATE ora 19.40: Astana înscrie din nou în poarta francezilor! Marin Tomasov a marcat golul de 2-0 în minutul 90+1.

UPDATE ora 19.14: Astana deschide scorul în partida cu Rennes! A marcat Baktiyor Zainutdinov (64). Astana – Rennes 1-0

UPDATE ora 18.55: Este 0-0, la pauză, la Astana – Rennes.

Astăzi se dispută 24 de meciuri în grupele Europa League, etapa a doua. Prima partidă a zilei se dispută la Astana, între echipa locală și Rennes.