VIDEO BLOG | Seară NEAGRĂ pentru FCSB și CFR în Europa League! Cinci goluri primite

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 23 august 2018, ora 21:49,
Rapid Wien FCSB

Final. Rapid Viena – FCSB 3-1. Roș-albaștrii au ratat trei ocazii mari în ultimele minute. Vezi mai jos rezumatul meciului:

Min. 90+1: BARĂ FCSB! Benzar e aproape de un super-gol, însă și șutul său lovește bara.

Min. 89: OCAZII MARI FCSB! Rusescu și Coman (ultimul trimite în bară) ratează două șanse mari de gol într-un singur minut. Austriecii au probleme pe final, FCSB domină clar.

Min. 84: RAPID VIENA, ÎN 10 OAMENI! Teixeira este faultat de Berisha, care vede al doilea cartonaș galben și este eliminat.

Min. 73: OCAZIE MARI FCSB! Coman și Man sunt aproape de gol la aceeași fază, însă austriecii au șansă și scorul rămâne 3-1.

FINAL! Dudelange produce surpriza și cu CFR, pe care o învinge cu 2-0, pe teren propriu.

GOL DUDELANGE! Formația din Luxemburg are 2-0 cu CFR: Sinani marchează cu o execuție superbă din lovitură liberă, în minutul 80.

Min. 49: GOL RAPID VIENA! Austriecii înscriu la prima ocazie din această repriză, după ce Schwab profită de eroarea lui Bălgrădean. Rapid Viena – FCSB 3-1.

Min. 47: GOOOOL FCSB! Roș-albaștrii nu mai iartă, iar GNOHERE ÎNSCRIE după centrarea perfectă trimisă de STAN.

Min. 46: OCAZIE IMENSĂ FCSB! Teixeira îi pasează excelent lui Coman, însă fostul jucător al Viitorului ratează singur cu portarul advers.

Începe repriza secundă de la Viena.

Min. 67: GOL DUDELANGE! Dezastru pentru echipele din România: Turpel deschide scorul, iar luxemburghezii o conduc cu 1-0 pe CFR.

Pauză. Rapid Viena – FCSB 2-0.

Min. 39: GOL RAPID VIENA! Lucrurile se complică pentru FCSB, după ce austriecii marchează iar. De această dată, Sonnleitner apare la finalizare și înscrie printr-o lovitură de cap, după un corner.

Min. 38: OCAZIE MARE RAPID VIENA! Alar e din nou aproape de a marca, dar Bălgrădean e în mare formă și își salvează iar echipa.

Min. 25: OCAZIE MARE RAPID VIENA! Apărarea roș-albaștrilor este prinsă iar pe picior greșit, Alar are o șansă mare de a marca, însă Bălgrădean este pe fază și evită golul.

Min. 20: OCAZIE MARE FCSB! Teixeira reia spectaculos după un corner, însă portarul advers reușește să respingă cu un reflex excelent.

INFO: Peste 2.000 de români o încurajează pe FCSB la Viena.

La pauză, Dudelange și CFR sunt la egalitate, scor 0-0.

GOL ANULAT CFR! După două șanse mari de gol ale gazdelor, cei de la CFR au avut un gol anulat: Omrani a marcat, însă atacantul se afla în offside.

Min. 4: GOL RAPID VIENA! Roș-albaștrii pierd ușor mingea, Knasmullner rămâne singur în careu și deschide scorul pentru gazde.

INFO: Coregrafie spectaculoasă realizată de ultrașii austrieci. Stadionul este arhiplin!

Min. 1: Începe și meciul de la Viena.

CULIO este SCHIMBAT după 10 minute. Mijlocașul iese accidentat, iar în locul său intră Males.

Min. 1: Începe partida din Luxemburg.

FCSB începe la Viena în următoarea formulă: Bălgrădean – Benzar, Bălașa, Planic, Stan – Popescu, Pintilii – Roman, Moruțan, Teixeira – Gnohere

CFR: Arlauskis – C. Manea, Vinicius, A. Mureșan, Camora – Bordeianu, Hoban, Culio – A. Păun, Țucudean, Omrani

FCSB și CFR Cluj nu concep să rateze prezența în grupele Europa League!

Azi, în prima manșă din play-off, FCSB o întâlnește în deplasare pe Rapid Viena, iar campioana CFR Cluj joacă în Luxemburg cu Dudelange.