LIVE BLOG | Liga Campionilor: Măcel la Munchen! Manchester s-a salvat în prelungiri. Rezultatele zilei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 27 noiembrie 2018, ora 18:04,

Rezultatele zilei:

Roma – Real Madrid 0-2 (Bale 47, Vasquez 59)

Juventus – Valencia 1-0 (Mandzukic 59)

Manchester United – Young Boys 1-0 (Fellaini 90+1)

Olympique Lyon – Manchester City 2-2 (Cornet 55, 81 / Laporte 63)

Bayern Munchen – Benfica 5-1 (Robben 13, 30, Lewa 36, 51, Ribery 76 / Fernandes 46)

Hoffenheim – Șahtior Donețk 2-3 (Kramaric 17, Zuber 40 / Ismaily 14, Taison 15, 90+3)

AEK Atena – Ajax 0-2 ( Schone – pen 68, Tadic 72)

ȚSKA Moscova – Viktoria Plzen 1-2 (Vlasic – pen 10 / Prochazka 56, Hejda 81)

UPDATE 23.51: S-au încheiat toate meciurile serii de Liga Campionilor. Bayern a distrus-o pe Benfica, 5-1. Real Madrid a câlștigat la Roma cu 2-0, iar Juventus s-a impus la limită în fața Valenciei, 1-0. Manchester abia a bătut-o pe Young Boys, cu gol marcat în minutul 90+1.

UPDATE 23.19: Real Madrid conduce cu 2-0 la Roma. Au înscris Bale (47) și Vazquez (59). Juventus o conduce acasă pe Valencia cu 1-0. Mandzukic a marcat în minutul 59.

Manchester United – Young Boys 0-0

UPDATE 22.20: Bayern a deschis scorul în meciul cu Benfica, prin Robben (13). La Hoffenheim, Șahtior conduce cu 2-1. Au marcat Kramaric (17), respectiv Ismaily (14) și Taison (15).

UPDATE 21.50: Final: AEK – Ajax 0-2, ȚSKA Moscova – Viktoria Plzen 1-2.

UPDATE 21.34: Lovitură la Moscova! Plzen întoarce scorul. A marcat Hejda pentru 1-2, în minutul 81.

UPDATE 21.24: Ajax s-a dezlănțuit! Lăncierii conduc cu 2-0 în Grecia, după dubla lui Tadic (68-pen), 72. La victorie, Ajax e calificată în primăvara Ligii Campionilor.

UPDATE 21.10: Cehii au reușit egalarea la Moscova! ȚSKA – Viktoria Plzen 1-1. A marcat Roman Prochazka (56).

UPDATE 20.50: Pauză. AEK – Ajax 0-0; ȚSKA Moscova – Viktoria Plzen 1-0.

UPDATE 20.10: Deschidere de scor la Moscova! ȚSKA o conduce pe Viktoria Plzen după reușita lui Nikola Vlasic, din penalty, în minutul 10.

Fanii olandezi au fost evacuați de pe stadion înaintea partidei din deplasare cu AEK.

Ultrașii lui Ajax au dat foc la scaune și au aruncat cu petarde spre sectorul ocupat de greci.

AS Roma – Real Madrid și Juventus – Valencia sunt cele mai tari meciuri ale zilei în Liga Campionilor. Seara magică începe cu partidele AEK Atena – Ajax Amsterdam și ȚSKA Moscova – Viktoria Plzen, ambele programate de la ora 19.55. Celelalte meciuri încep de la ora 22.00.