LIVE VIDEO BLOG | Cădere inexplicabilă! Simona, eliminată de la Indian Wells!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 12 martie 2019, ora 22:02,
SIMONA HALEP

Update 00.16: 2-6, 6-3, 2-6! Set și meci Marketa Vondrousova! Simona pleacă de la Indian Wells în optimi. Este prima victorie a sportivei de 19 ani din Cehia în fața unei adversare din Top 5.

Update 00.12: 2-6, 6-3, 2-5. Simona face break și rămâne în meci!

Update 00.09: 2-6, 6-3, 1-5. Simona încheie game-ul cu un rever trimis în out. Vondrousova servește pentru câștigarea partidei.

Update 00.05: 2-6, 6-3, 1-4.Vondrousova își câștigă serviciul la zero, fără prea mari probleme.  Halep dă semne de nervozitate și nu se concentrează suficient

Update 00.03: 2-6, 6-3, 1-3. Simo greșește mult și Vondrousova face din nou break și se distanțează la două game-uri.

Update 23.59: 2-6, 6-3, 2-1. Marketa prea conducerea în setul decisiv. Problemele Simonei din primul set au revenit.

Update 23.52: 2-6, 6-3, 1-1. Vondrousova întoarce break-ul și egalează la 1.

Update 22.49: 2-6, 6-3, 1-0. Simona începe cu break setul decisiv!

Statistica după setul al doilea:

Update 23.42: 2-6, 6-3: Simona câștigă setul al doilea. Avem decisiv!

Update 23.40: 2-6, 5-3. Vondrousova rămâne în set. Simona servește pentru câștigarea setului.

Update 23.37: 2-6, 5-2. Simona se apropie de jocul obișnuit! Halep cionduce cu 5-2 în setul al doilea.

Update 23.27: 2-6, 4-1. Greșeli în lanț ale Marketei Vondrousova! Simo câștigă game-ul la zero.

Update 23.25: 2-6, 3-1. Simo face primul break din setul al doilea și se desprinde la două game-uri.

Update 23.18: 2-6, 2-1. Halep joacă mai atent și câștigă game-ul al treilea din setul 2. Servește Vondrousova

Update 23.15: 2-6, 1-1. Marketa recuperează.Simona are meci greu cu sportiva din Cehia.

Update 23.13: 2-6, 1-0. Halep câștigă primul serviciu în setul al doilea. Simo face game la zero și conduce cu 1-0.

Update 23.10: Statistica după primul set

Update 23.07: 2-6. Vondrousova câștigă primul set la doi! Simona are nevoie de o schimbare în joc.

Update 23.03: 2-5Vondrousova face break și servește pentru câștigrea primului set. Simona are probleme cu jocul agresiv al cehoaicei și greșește mult.

Update 23.00: 2-4. Marketa este prima care își câștigă serviciul! Sportiva din Cehia se desprinde la două game-uri.

Update 22.55: 2-3. Vondrousova se impune din nou pe serviciul Simonei. Tânăra din Cehia îi pune probleme Simonei prin jocul agresiv și a reușit cea de-a doua lovitură scurtă în acest meci.

Update 22.50: 2-2. Iarăși, break reușit de Simona Halep!

Update 22.46: 1-2 Marketa Vondrousova face din nou break. La ultimul punct. Simona a cerut challenge, dar mingea s-a dus în out.

Update 22.42: 1-1: Simona face break la zero și anulează începutul bun al adversarei din Cehia.

Update 22.39: 0-1. Vondrousova realizează break-ul în primul game al meciului. Simona a avut două greșeli neforțate.

Update 22.36: A început meciul. Servește Simona!

Update 22.25: S-a terminat meciul dintre Nishikori şi Hurkacz. Polonezul s-a impus în trei seturi, scor 4-6, 6-4, 6-3. Urmează meciul Halep vs. Vondrousova.

UPDATE 21:35: Meciul Simonei Halep cu Vondrousova va începe în jurul orei 22:30. Avem set decisiv în partida dintre Nishikori și Hurkacz.

Super Simo joacă, în această seară, pentru calificarea în sferturile turneului de la Indian Wells. Simona o întâlnește pe Marketa Vondrousova, Cehia, locul 61 WTA.

Partida este programată în jurul orei 22.00, după meciul dintre Kei Nishikori și Hubert Hurkacz, de pe tabloul masculin.

Halep nu a mai întâlnit-o niciodată pe Marketa Vondrousova. Sportiva din Cehia are 19 ani și a jucat la două turnee în 2018.

A fost eliminată în turul secund de la Australian open de Petra Martic și a jucat finala la Budapesta, pierdută cu Alison Van Uytvanck.

Simona luptă astăzi și pentru a-și păstra locul 2 WTA. Simo se duelează pentru poziția secundă cu Petra Kvitova și are nevoie de calificarea în sferturi.

Totodată, Simo păstrează șanse pentru locul I WTA. Halep trebuie să se califice în finală, dar revenirea în fruntea WTA depinde de Naomi Osaka.

Japoneza trebuie să piardă meciul din această noapte, cu Danielle Collins. Dacă Osaka merge mai departe, Halep are nevoie să câștige finala, cu condiția ca japoneza să nu ajungă în ultimul act.

Simona Halep vs. Marketa Vondrousova va fi transmis de Digi Sport 2.