VIDEO BLOG | Calificarea se decide la Craiova! Universitatea pleacă neînvinsă din Ungaria, în Europa League

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 25 iulie 2019, ora 21:01,
craiova-ungaria

Honved – CS Universitatea Craiova

Publicată de Arena Locala Craiova pe Joi, 25 iulie 2019

UPDATE 22:01 Jucătorii Universității Craiova le-au mulțumit celor 300 de fani care au făcut deplasarea la Gyor.

? #LIVE: Vă mulțumim că ați fost alături de noi.#SustineStiinta#AsaELaCraiova #CampioniLaSuporteri

Publicată de Universitatea Craiova pe Joi, 25 iulie 2019

UPDATE 21:57 S-a încheiat meciul, scor 0-0. Raportul șuturilor pe poartă a fost 2-1 pentru Honved. Returul se va disputa joia viitoare, pe arena ‘Ion Oblemenco’.

UPDATE 21:52 Ultima schimbare la Universitatea Craiova. Vasile Constantin a intrat în locul lui Cicâldău.

UPDATE 21:36 Ocazie pentru Honved! Portarul italian Pigliacelli a respins șutul lui Batik.

UPDATE 21:25 A doua înlocuire la Universitatea Craiova. A ieșit Kamer Qaka și a intrat Antoni Ivanov.

UPDATE 21:15 Ocazie pentru Craiova! Vătăjelu s-a aflat în poziție foarte bună, dar șutul său a fost blocat in extremis.

UPDATE 21:10 A început repriza a doua! Carlos Fortes a fost înlocuit cu Mihai Roman.

UPDATE 20:52 0-0 la pauză! Honved a avut singura ocazie clară de gol a primei reprize, dar portarul Pigliacelli a avut o intervenție bună. Au fost multe durități din partea ambelor echipe, care au primit câte două cartonașe galbene.

Bancu a avut nevoie de îngrijiri medicale

UPDATE 20:50 Nicușor Bancu a primit cartonașul galben.

UPDATE 20:44 Au fost arătate 8 minute de prelungire pentru prima repriză, din cauza întreruperilor generate de accidentări.

UPDATE 20:20 Au fost multe faulturi dure și întreruperi cauzate de ușoare accidentări. Arbitrul a acordat deja trei cartonașe galbene – două pentru Honved și unul pentru Craiova (Qaka).

UPDATE 20:10 Oltenii controlează acest start de partidă, fiind cu fundașii centrali în apropierea centrului terenului. Banda stângă este foarte activă, cu Bancu și Vătăjelu.

UPDATE 19:55 A început meciul!

UPDATE 19:25 Jucătorii Universității Craiova au ieșit la încălzire pe arena din Gyor.

? #LIVE: Băieții noștri au ieșit la încălzire.#SustineStiinta #AsaELaCraiova #CampioniLaSuporteri

UPDATE 19:20 Suporterii Universității au fost controlați drastic de forțele de ordine din Ungaria, la intrarea în stadion. Fanii au fost descălțați, iar cei care au avut curele la pantaloni au rămas fără ele.

Suporterii Universitatii controlati pana la piele de fortele de ordine din Ungaria la intrarea in stadion. Imagini in exclusivitate cu fanii descaltati de firma de paza.Cei care au avut curele la pantaloni au ramas fara ele.

Publicată de Oltenia TV pe Joi, 25 iulie 2019

? Peste 300 de suporteri vor încuraja Știința la Győr.#SustineStiinta #CampioniLaSuporteri #AsaELaCraiova

Publicată de Universitatea Craiova pe Joi, 25 iulie 2019

UPDATE 18:50 Iată echipele de start:

UPDATE 18:40 Jucătorii Universității Craiova au ajuns la arena din Gyor.

Jucatorii Universitatii Craiova au ajuns la stadionul din Gyor pentru meciul cu Hondved

UPDATE 18:00 În timp ce jucătorii au efectuat ultimele exerciții fizice înaintea meciului, conducerea Universității Craiova a luat prânzul oficial alături de omologii de la Honved Budapesta.

? Prânzul oficial alături de reprezentanții celor de la Budapest Honvéd FC.#StiintaInEuropa #AsaELaCraiova #CampioniLaSuporteri

Universitatea Craiova joacă astăzi în Ungaria cu Honved Budapesta, în turul doi preliminar din Europa League. Antrenorul Corneliu Papură a avut o atitudine reticentă înaintea primei manșe, deși oltenii sunt considerați favoriți la calificare.

Partida se va disputa la Gyor, cu începere de la ora 19:55, și nu va fi televizată în România.

Universitatea Craiova are victorii pe linie în acest debut de sezon: un dublu 3-2 cu Sabail (Azerbaidjan), 3-2 cu Academica Clinceni și 2-0 cu Dinamo.

✌️ Lotul deplasat la Győr pentru Honvéd Budapesta – Universitatea Craiova.#StiintaInEuropa#AsaELaCraiova#CampioniLaSuporteri

Publicată de Universitatea Craiova pe Miercuri, 24 iulie 2019

Honved Budapesta a încheiat pe locul 4 în ediția trecută de campionat. Maghiarii au un antrenor nou, italianul Giuseppe Sannino, care a antrenat în Serie A și în Championship (Siena, Catania, Palermo, Watford).

Trebuie să ne gândim la primul meci, vom vedea ce se va întâmpla mâine la Gyor. Important este să facem un meci bun și să venim cu un rezultat bun. Absolut deloc nu plecăm ca favoriți, nu știu cine a zis asta!

E bine că am început cu victorii, ne dau încredere, dar trebuie să rămânem concentrați. E doar un început bun, nimic mai mult.

Întâlnim o echipă foarte bine organizată, cu un potențial bun. Orice echipă este de bătut, important este cum ne prezentăm mâine seară. Adversitate este indiferent de sport, nu contează din ce țară e echipa„, a spus antrenorul Corneliu Papură.

? Președintele nostru a prefațat manșa tur cu Budapest Honvéd FC ➡️ ucv1948.ro/cumpara-bilete#StiintaInEuropa#AsaELaCraiova#CampioniLaSuporteri

Alexandru Mitriță, fostul căpitan al Universității Craiova, în prezent la New York City FC, le-a transmis un mesaj ‘alb-albaștrilor’ înaintea meciului din Ungaria.

craiovauniversitatea craiovabudapestahonvedpreliminariiEuropa Leaguealex mitritamitriță