LIVE BLOG | Halep – Iga Swiatek. Simo este în sferturi la Roland Garros! Victorie rapidă cu Swiatek

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 03 iunie 2019, ora 18:12,
Halep-Paris
Halep-Paris

6-1, 6-0! Simona Halep nu se complică și termină repede cu Iga Swiatek! Simo este în sferturile turneului de la Roland Garros!

6-1, 5-0. Halep nu pare a avea probleme în privința câștigării paridei.

6-1, 4-0. Simo este de neoprit!

6-1, 3-0. În ciuda câtorva lovituri bune, Swiatek cedează game după game. Valoarea și experiența Simonei își spun cuvântul.

6-1, 1-0. Halep începe bine și setul secund.

Update 18.55: Statistica primului set:

6-1: Set câștigat de Simona, după 24 de minute de joc.

5-1: Game frumos pe serviciul Simonei reușit de Swiatek.

5-0. Tânăra sportivă poloneză nu este pe măsura Simonei. Halep servește pentru câștigarea setului.

4-0: Simona se îndreaptă câtre câștigarea setului.

3-0: Încă un break Halep! Simo s-a desprins.

2-0. Halep își face serviciul în forță. Swiatek a reușit câteva lovituri frumoase, însă pare copleșită de nivelul la care a ajuns. Sportiva poloneză are numai 18 ani.

1-0. Simona realizează BREAK în primul game al meciului, în care adversara a avut dublă greșeală.

Update 18.27: A început meciul! Servește Swiatek

Simona Halep joacă astăzi, după ora 17.30, împotriva sportivei poloneze Iga Swiatek. Adversara Simonei este pe locul 104 WTA și are doar 18 ani împliniți vineri! Partida se va disputa pe arena „Philippe Chatrier”.

Visul polonezei: Să joace cu Simo

Puștoaica ajunsă în optimile turneului de la Roland Garros este copleșită de faptul că are șansa să joace contra Simonei.