Simona Halep e în semifinale la Roma

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 18 mai 2018, ora 21:57,
Halep Roma
Halep Roma

FINAL! Simona e în semifinale la Roma după ce a trecut în două seturi de Caroline Garcia: 6-2, 6-3. În semifinale va da peste „coșmarul” Maria Șarapova!

SET HALEP! Halep – Garcia 6-2. Simona nu îi mai dă nicio șansă Carolinei Garcia și ia primul set după 35 de minute.

GAME HALEP! Halep – Garcia 4-2. Simona își face în sfârșit serviciul și se distanțează de Garcia. Joc solid al Simonei!

BREAK HALEP! Halep – Garcia 3-2. Meci incredibil la Roma. Un nou break, al 5-lea consecutiv. De data aceasta, Simona câștigă la 0 pe serviciul adversarei.

BREAK HALEP! Halep – Garcia 2-1. Trei break-uri la rând! Simona revine în avantaj după un game extrem de solicitant și lung. În cele din urmă, Garcia a făcut eroarea decisivă și a trimis în fileu.

Vezi mai jos un punct superb reușit de Halep:

BREAK HALEP! Halep – Garcia 1-0. Simona începe perfect și reușește break-ul, chiar dacă Garcia a servit bine și a pus-o în dificultate.

SET 1

UPDATE 22:20. Începe meciul dintre Simona Halep și Caroline Garcia! Primul duel pe zgură între cele două jucătoare. Garcia este la serviciu!

Simona Halep e decisă să rămână pe primul loc în clasamentul WTA, însă pentru asta are nevoie de un succes în fața Carolinei Garcia, în sferturile de la Roma.

Halep și Garcia se vor întâlni după duelul dintre Nishikori și Djokovic. Partida va începe în jurul orei 21:00.

Dacă ajunge în semifinale la Roma, Simona Halep va da peste Maria Sharapova.