Finalul meciului. FCSB o învinge pe Sepsi cu 2-0, iar joi va juca în Austria cu Rapid Viena, în prima manșă a play-off-ului Europa League.

Min. 84: GOOOOL FCSB! Florinel Coman marchează un gol superb din lovitură liberă, iar roș-albaștrii conduc cu 2-0.

Min. 81: GOOOOL FCSB! Gnohere deschide scorul dintr-un penalty acordat după un henț comis în careu de Jovanovic.

Min. 77: Man trage din afara careului, însă mingea se duce pe centrul porții, iar Niczuly reține cu siguranță.

Min. 68: Pauză de hidratare și în această repriză.

INFO: Deși în tribune sunt doar 2.000 de oameni, fetele frumoase nu lipsesc de pe Arena Națională! Foto: Telekom Sport

Min. 56: Coman trage departe de poartă dintr-o lovitură liberă.

Începe repriza secundă. La FCSB intră MORUȚAN și GNOHERE. Ies de pe teren QAKA și RUSESCU.

Finalul primei reprize. Bălgrădean a evitat un nou moment periculos în prelungiri și a ieșit excelent din poartă la o acțiune a oaspeților.

Min. 34: OCAZIE SEPSI! Din nou probleme în apărarea roș-albaștrilor: Tandia întoarce pentru Mensah, însă Qaka este inspirat și deviază în corner. Jocul gazdelor suferă serios, poate și datorită faptului că Nicolae Dică a aliniat o formulă de joc experimentală.

După 25 de minute, arbitrul George Rădulescu a acordat o pauză de hidratare pentru jucătorii celor două echipe.

Min. 2: BARĂ SEPSI! Oaspeții încep excelent și sunt aproape de gol: Tandia trimite în bară după un șut deviat și de Morais. Defensiva improvizată a roș-albaștrilor dă primele semne de slăbiciune.

Min. 1: Începe meciul dintre FCSB și Sepsi. În jur de 2.000 de spectatori pe Arena Națională.

UPDATE 17:10: Sepsi: Niczuly – De Moura, Viera, Jovanovic, Sato – Vaşvari, Velev – Mensah, I. Fulop, Drăghici – Tandi

UPDATE 16:45: Nicolae Dică va trimite în teren următoarea echipă: Bălgrădean – Jakolis, Bălaşa, Junior Morais, A. Stan – Qaka, Ov. Popescu – Man, D. Benzar, Fl. Coman – Rusescu

FCSB dă ultimul test înaintea meciului cu Rapid Viena, din play-off-ul Europa League.

Roș-albaștrii o întâlnesc pe Sepsi, într-un meci în care Nicolae Dică ar putea să-și menajeze câțiva oameni de bază. De altfel, Gigi Becali a anunțat și un titular surpriză: abia ajuns la FCSB, Alexandru Stan va începe partida din primul minut.

„Stan va fi în lot pentru meciul cu Sepsi și va juca din primul minut. El a fost căpitan la Astra. Un căpitan nu poate să aibă emoții. Ce să risc cu el?”, a spus Becali, la Digi Sport.