VIDEO | FCSB își ia adio de la titlu, după egalul cu Gaz Metan Mediaș! Final nebun de meci

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 21 iunie 2020, ora 21:46,
fcsb gaz metan medias

UPDATE 21:54 S-a încheiat partida! 2-2! FCSB rămâne la 9 puncte în spatele liderului din play-off, CFR Cluj.

UPDATE 21:52 GOL pentru Gaz Metan Mediaș! 2-2! Juel-Nielsen, introdus pe teren în minutul 83, înscrie în minutul 90+4.

UPDATE 21:50 GOL pentru FCSB! 2-1! Adrian Petre a transformat cu emoții lovitura de la 11 metri.

UPDATE 21:48 Penalty pentru FCSB! După o ocazie imensă pentru Gaz Metan, pe contraatac, puștiul Niță este faultat în careu de către Marius Constantin.

UPDATE 21:33 Cartonaș roșu pentru Florin Tănase! FCSB rămâne în inferioritate numerică în ultimul sfert de oră de joc! Căpitanul ‘roș-albaștrilor’ ia două cartonașe galbene într-un interval de un minut: pentru o simulare și un fault dur.

UPDATE 21:24 Bogdan Andone riscă pentru a încerca să obțină victoria! Iese un fundaș central, Perianu, și intră un atacant, Adrian Petre. Ovidiu Popescu va juca fundaș central.

UPDATE 21:20 Schimbare în cele două echipe! La FCSB a intrat Adi Popa în locul lui Dennis Man, iar la Gaz Metan Mediaș a intrat Drăghici în locul lui Velisar.

UPDATE 21:15 GOL pentru Gaz Metan! 1-1! A înscris Sergiu Buș în minutul 58.

UPDATE 21:02 A început repriza a doua! Schimbare la Gaz Metan: a intrat Romeo în locul lui Ciocan.

FCSB: Vlad – Crețu, Miron, Perianu, A. Pantea – Ov. Popescu, Vînă, Olaru – Man, Moruțan, Tănase.

Gaz Metan: Pleșca – Butean, M. Constantin, Larie, De Moura – Droppa, Fofana – Ciocan (Romeo 46′), Chamed, Velisar – Buș.

UPDATE 20:48 S-a încheiat prima repriză! FCSB – Gaz Metan 1-0 (Tănase 12′)

UPDATE 20:29 Șansă bună de gol pentru oaspeți! Golgheterul medieșenilor, Sergiu Buș, a scăpat singur în zona centrală, dar a șutat imprecis, după ce a fost dezechilibrat de către Ovidiu Popescu.

UPDATE 20:21 Ocazie pentru Gaz Metan Mediaș! Buș a preluat mingea în careu și a șutat din unghi, dar a fost blocat excelent de către Miron.

UPDATE 20:12 GOL pentru FCSB! 1-0! Florin Tănase înscrie cu un șut din voleu, din centrul careului.

Căpitanul ‘roș-albaștrilor’ a dedicat acest gol unor coechipieri accidentați, Dragoș Nedelcu și Lucian Filip.

UPDATE 20:01 A început meciul! Gazonul de pe Arena Națională este impecabil, deși a plouat puternic în București în ultimele zile.

FCSB și Gaz Metan Mediaș se înfruntă în această seară, de la ora 20:00, pe Arena Națională din Capitală, în etapa a patra din play-off-ul Ligii 1. ‘Roș-albaștrii’ au mari probleme de lot, iar antrenorul Bogdan Vintilă a mizat pe câțiva jucători tineri.

Fundașul Grigoraș Pantea (16 ani) va debuta în Liga 1, fiind promovat de la academia FCSB. Face parte din lotul național de juniori al României.

• În apărare a fost titularizat și Ovidiu Perianu (18 ani), care are un singur meci în tricoul FCSB în acest sezon.

De la FCSB lipsesc Lucian Filip, Dragoș Nedelcu, Răzvan Oaidă, Florinel Coman, Iulian Cristea, Ionuț Pânțîru, Aristidis Soiledis.

Iată echipele de start:

Rezerve: R. Udrea, A. Petre, C. Dumitru, V. Pandele, C. Tand, A. Popa, Ad. Niță.

Antrenor: Bogdan Vintilă.

Gaz Metan: Pleșca – Butean, M. Constantin, Larie, De Moura – Droppa, Fofana – Ciocan, Chamed, Velisar – Buș.

Rezerve: Popa, Nielsen, Romeo, Drăghici, Trif, Fernandes, Roșu, Avram.

Antrenor: Dusan Uhrin.

#liga1 #playoff #etapa4 #fcsbgmmAceasta este echipa trimisă în teren de Bogdan Vintilă în partida cu Gaz Metan Mediaș, care va începe la 20:00, în direct la Digi Sport, Telekom Sport și LookPlus & LookSport.

Publicată de FCSB pe Duminică, 21 iunie 2020

#GazMetan #Victorie #Echipeledestart

Publicată de Gaz Metan Mediaș pe Duminică, 21 iunie 2020

În clasamentul play-off-ului, cele două echipe sunt despărțite de numai două puncte.

FCSB a câștigat ultimele trei confruntări de pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaș.