VIDEO | FCSB, în derivă! ‘Roș-albaștrii’ au fost egalați de Chindia în minutul 90! Fanii au strigat ‘Demisia!’

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 22 februarie 2020, ora 22:00,
fcsb chindia

UPDATE 21:55 Final de meci! FCSB – Chindia Târgoviște 1-1! FCSB este la cinci puncte de liderul clasamentului, CFR Cluj, care joacă mâine cu Universitatea Craiova.

UPDATE 21:51 GOL pentru Chindia! 1-1! Dangubic egalează în minutul 90, cu o lovitură de cap din centrul careului.

UPDATE 21:37 Ultima înlocuire la FCSB! Olimpiu Moruțan i-a luat locul pe teren lui Darius Olaru.

UPDATE 21:35 Cu un sfert de oră înainte de finalul meciului, echipa din Târgoviște nu a reușit să trimită un șut pe poarta lui Vlad.

UPDATE 21:30 Înlocuire la Chindia! Cherchez a intrat în locul lui Berisha.

UPDATE 21:13 Ocazie mare pentru FCSB! Adi Popa a centrat din banda dreapta, iar Benga a deviat mingea către propria poartă. Moldovan a avut o intervenție excelentă.

UPDATE 21:07 A început repriza a doua! Dublă schimbare la FCSB! Au ieșit Florinel Coman și Adrian Petre, au intrat Ovidiu Popescu și Harlem Gnohere.

UPDATE 20:52 S-a încheiat prima repriză! 1-0 pentru FCSB, care nu și-a creat alte ocazii clare de gol.

UPDATE 20:40 Cartonaș galben pentru Dragoș Nedelcu (FCSB).

UPDATE 20:30 Prima înlocuire la Chindia! A ieșit Ivancic și a intrat Neguț.

UPDATE 20:17 GOL pentru FCSB! 1-0! A înscris fundașul Andrei Miron în minutul 14, în urma unui corner executat de către Adi Popa. Miron este debutant la FCSB, după transferul de la FC Botoșani.

UPDATE 20:04 Ocazie uriașă pentru FCSB în minutul 2! Soiledis a reușit o cursă excelentă în banda stângă, a șutat, portarul Moldovan a respins mingea, apoi Adrian Petre a trimis mingea pe lângă poartă, din cădere.

UPDATE 20:01 A început meciul de pe Arena Națională! Sunt doar câteva mii de spectatori în tribune.

UPDATE 18:50 Iată echipele de start pentru această confruntare. Noile achiziții Andrei Miron și Adrian Petre debutează la FCSB.

FCSB: Vlad – Crețu, Miron, Planic, Soiledis – Olaru, Nedelcu, Tănase – Ad. Popa, Ad. Petre, Coman
Rezerve: Bălgrădean, L. Filip, Gnohere, Moruțan, Momcilovic, Popescu, Oaidă.

Antrenor: Bogdan Argeș Vintilă.

#liga1 #etapa26 #fcsbchindia❤️?⚽️Aceasta este echipa trimisă în teren de Bogdan Vintilă în partida cu AFC Chindia…

Publicată de FCSB pe Sâmbătă, 22 februarie 2020

Chindia: D. Moldovan – Martac, Benga, Pițian, Corbu – Barbu, Rață, Bic, Piftor – Ivancic, Berisha.

Rezerve: Popescu, Dinu, Ioniță, Novac, Neguț, Dangubic, Cherchez.

Antrenor: Viorel Moldovan.

UPDATE 18:00 În meciul tur, pe arena ‘Ilie Oană’ din Ploiești, FCSB a învins-o pe Chindia cu 2-1.

FCSB primește, astăzi, vizita formației Chindia Târgoviște, de la ora 20:00, pe Arena Națională, în ultima etapa a sezonului regulat.

Echipa lui Bogdan Argeș Vintilă vine după o înfrângere în fața marii rivale Dinamo și are nevoie de victorie pentru a intra cu un moral bun în play-off.

Nici Chindia Târgoviște a reușit un rezultat pozitiv etapa precedentă. Fotbaliștii lui Viorel Moldovan au capitulat în fața ultimei clasate din Liga 1, FC Voluntari.

Manșa tur a fost câștigată de echipa patronată de Gigi Becali, scor 2-1.

Întâlnirea dintre FCSB și Chindia Târgoviște va fi condusă de la centru de arbitrul Sebastian Colțescu, care va fi ajutat de asistenții Vasile Marinescu și Bogdan Gheorghe.

sebastian-coltescu-arbitru

„Lotul a fost completat cu doi jucători, Adi Petre și Andrei Miron. Cred că ei dau consistență lotului. Cu ei trebuie să devenim și mai buni. Miron a jucat până acum, e pregătit și este posibil să apară în echipă.

Petre este un atacant central. Nu voi schimba sistemul de joc, pentru că în toate sistemele avem atacanți centrali: 4-3-3, 3-4-3, 4-3-1-2. Se poate juca oricum, Petre poate juca în orice post. E un jucător inteligent, care se adaptează repede, dar desigur că noi l-am luat ca atacant central”, a spus Bogdan Vintilă la conferința de presă.

Viorel Moldovan speră ca echipa sa să plece cu toate cele trei puncte de pe Arena Națională: „Suntem cu gândul deja la play-out, este un meci de gală să joci împotriva FCSB-ului pe Arena Naţională şi sper din tot sufletul pentru băieţii mei să se ridice la un nivel superior”.