LIVE BLOG | Europa League: Șoc la Salonic! Înfrângere catastrofală pentru echipa lui Răzvan Lucescu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 25 octombrie 2018, ora 20:49,
paok vidi 1
paok vidi 1

UPDATE 23.55: PAOK Salonic a pierdut, acasă, cu 0-2, meciul cu Vidi MOL, formație care nu avea niciun punct. Lazio a câștigat cu 3-1 pe terenul lui Olympique Marseille. Scorul zilei în Europa League a fost reușit de Sevilla, care s-a impus cu 6-0 în partida cu Akhisar.

Rezultatele meciurilor de la ora 22.00:

UPDATE 22.50: Șoc la pauză, la Salonic! Campioana Ungariei, Vidi MOL, o conduce pe PAOK la diferență de două goluri! Stopira a marcat pentru 0-2 în minutul 45!

Rezultatele la pauză:

UPDATE 22.12: Chelsea o conduce pe BATE Borisov cu 2-0 deja! A marcat Ruben Loftus-Cheek (2, 8). PAOK are probleme cu Vidi! Oaspeții au deschis scorul în minutul 12, prin Szabolcs Huszti.

UPDATE 21.55: Rezultatele meciurilor care s-au jucat de la ora 19.55. Milan, bătută acasă de Betis! Ludogoreț a încheiat la egalitate meciul cu Larnaca, din deplasare.

UPDATE 20.50: Rezultate la pauză, în prima serie de meciuri care se dispută astăzi:

UPDATE 20.30: Larnaca a egalat în meciul cu Ludogoreț. Larena a marcat pentru gazde, în minutul 25, din penalty.

La Milan, Betis conduce cu scorul de 1-0 și a avut un gol anulat, după o semnalizare controversată de offsaid. Golul spaniolilor a fost marcat de sabria, în minutul 30, după o gravă eroare a apărării lui Milan, în frunte cu portarul Pepe Reina.

UPDATE 20.08: Ludogoreț a deschis scorul în partida pe care o susține în deplasare, în Cipru, cu AEK Larnaca. A marcat Lukoki (7).

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, are nevoie de victorie cu ultima clasată din grupa L. În grupa H, meciul dintre Olympique Marseille și Lazio a fost început de suporteri… cu o bătaie generală.

PAOK are șansa să treacă pe locul al doilea în grupă, dacă o învinge pe Vidi, în condițiile în care BATE Borisov joacă în deplasare la Chelsea.

Ambele partide sunt programate de la ora 22.00.

Moți și Keseru sunt titulari în meciul pe care Ludogoreț îl dispută de la ora 19.55, în deplasare, la AEK Larnaka.

Băluță este rezervă în partida pe care Slavia Praga o susține la Copenhaga, tot de la 19.55, iar Răzvan Marin și Standard Liege o vor întâlni pe Krasnodar, de la ora 22.00.