VIDEO | Debut perfect pentru Dinamo în 2020! ‘Câinii roșii’ păstrează șanse la play-off, după victoria cu Astra

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 01 februarie 2020, ora 21:06,
perovic mrzljak dinamo

UPDATE 21:56 Dinamo învinge Astra Giurgiu cu 2-0, în Ștefan cel Mare, în etapa a 23-a din Liga 1. ‘Câinii roșii’ sunt la patru puncte de ultimul loc care asigură prezența în play-off.

Au înscris: Perovic (65′ – penalty) și Ricardo Grigore (73′).

UPDATE 21:50 Prima înlocuire făcută de către Dusan Uhrin, în minutul 90! A intrat Popa în locul lui Perovic.

UPDATE 21:48 Ultima schimbare la Astra! A intrat Enache în locul lui Fatai.

UPDATE 21:35 GOL pentru Dinamo! 2-0 în minutul 74! A înscris Ricardo Grigore, cu o lovitură de cap, în urma unui corner.

UPDATE 21:30 Două înlocuiri pentru Astra Giurgiu! Au intrat Biceanu și Begue în locul lui Simion și Bruno.

UPDATE 21:26 GOL pentru Dinamo! 1-0! A înscris Perovic din lovitură de la 11 metri, în minutul 65.

UPDATE 21:25 Penalty pentru Dinamo! Fabbrini a căzut în careu după un duel cu Crepulja. Decizie discutabilă a arbitrului Ovidiu Hațegan!

UPDATE 21:22 Gol anulat pentru Astra Giurgiu! În urma unui corner, Fatai a înscris cu o lovitură de cap, dar reușita a fost anulată pentru fault în atac. Atacantul oaspeților l-a ținut pe Ricardo Grigore.

UPDATE 21:20 Ocazie pentru Astra! Alibec a șutat puternic din unghi, iar portarul lui Dinamo a respins mingea cu piciorul în corner.

UPDATE 21:17 Încă o șansă de gol pentru gazde! Lazar își salvează din nou echipa, după acțiunea lui Sorescu.

UPDATE 21:15 Ocazie pentru Dinamo! Sorescu a șutat de la marginea careului, dar Lazar a respins mingea excelent.

UPDATE 21:05 A început repriza a doua! Nicio schimbare în cele două echipe.

UPDATE 20:48 Pauză în Ștefan cel Mare! Scorul este 0-0, dar Dinamo a fost echipa mai insistentă în atac.

UPDATE 20:40 Gol anulat pentru Dinamo! Perovic a trimis mingea în poartă, în urma unei lovituri libere, dar reușita a fost anulată pentru ofsaid.

UPDATE 20:33 Primul șut pe poartă pentru Dinamo! Ricardo Grigore a executat destul de slab o lovitură liberă de la 22 de metri, lateral dreapta.

UPDATE 20:27 Cartonaș galben pentru Radunovic de la Astra Giurgiu!

UPDATE 20:23 Până în acest moment, niciuna dintre echipe nu a reușit un șut pe poartă. Dinamo și-a creat trei ocazii bune.

UPDATE 20:14 Cartonaș galben pentru Graovac, fundașul Astrei Giurgiu.

UPDATE 20:09 Ocazie mare de gol pentru Dinamo! Mihai Popescu a șutat din întoarcere, din 10 metri, iar mingea a trecut milimetric pe lângă poartă.

Dinamo și Astra Giurgiu se înfruntă în această seară, de la ora 20:00, în etapa a 23-a din Liga 1, prima rundă din 2020. Se anunță un meci echilibrat, deși diferența de puncte dintre cele două echipe este mare. Constantin Budescu este marele absent din echipa giurgiuvenilor.

Dinamo speră să lase anul 2019 în urmă și să întrerupă seria de trei înfrângeri în campionat. ‘Câinii roșii’ mai au șanse minime să prindă play-off-ul.

Fundașii de bandă Kristian Kostrna și Lukas Skovajsa debutează pentru Dinamo.

De cealaltă parte, Astra este la un punct în spatele liderului CFR Cluj. Ghinion mare pentru echipa din Giurgiu, care l-a pierdut azi pe Constantin Budescu.

Dinamo: Piscitelli – Kostrna, M. Popescu, R. Grigore, Skovajsa – Mrzljak, Răuţă – Mihaiu, Fabbrini, Sorescu – Perovic.

Rezerve: Straton, Bejan, Kilyen, Sin, Lazăr, R. Moldoveanu, D. Popa.

Antrenor: Dusan Uhrin.

HAI DINAMO!Antrenorul Dusan Uhrin a anunțat echipa de start pentru primul meci oficial în 2020, Dinamo București vs…

Publicată de FC DINAMO BUCURESTI pe Sâmbătă, 1 februarie 2020

Astra: Lazar – Graovac, Tamaş, Dima, Radunovic – David Bruno, Simion, Crepulja, V. Gheorghe – Fatai, Alibec.

Rezerve: Kitanov, Begue, Stahl, Enache, Dandea, Biceanu, Trusescu.

Antrenor: Bogdan Andone.

Arbitri: Ovidiu Hațegan / Octavian Șovre / Sebastian Gheorghe.