VIDEO | Craiova relansează lupta la titlu în Liga 1, după victoria cu CFR Cluj! Cinci goluri în Gruia

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 28 iunie 2020, ora 20:03,
Craiova CFR
Craiova CFR

UPDATE 21:56 S-a încheiat meciul! CFR Cluj – Universitatea Craiova 2-3 (Deac 60′, Vinicius 70′ / Koljic 10′, Mihăilă 56′, Cicâldău 88′)

CFR Cluj păstrează un avans de un punct față de Craiova în fruntea clasamentului din play-off-ul Ligii 1.

UPDATE 21:47 GOL pentru Craiova! 2-3! A înscris Cicâldău în minutul 88.

UPDATE 21:42 Încă două înlocuiri în echipa oaspeților! Au intrat Vătăjelu și Cosic în locul lui Vlădoiu și Bălașa.

UPDATE 21:35 Două schimbări la Universitatea Craiova! Au ieșit Ivan și Nistor, au intrat Gustavo și Bărbuț.

UPDATE 21:30 GOL pentru CFR Cluj! 2-2! A înscris Vinicius în minutul 70, cu o lovitură de cap, după centrarea lui Deac.

UPDATE 21:22 Dublă schimbare la CFR Cluj! Au intrat Petrila și Rondon, au ieșit Itu și Djokovic.

UPDATE 21:20 GOL pentru CFR Cluj! 1-2! A înscris Ciprian Deac în minutul 60, cu un șut-bombă de la marginea careului.

UPDATE 19:16 GOL pentru Craiova! 0-2! A înscris Valentin Mihăilă în minutul 56, cu un lob de senzație peste portar.

UPDATE 21:11 Cartonaș galben pentru Bălașa!

UPDATE 21:06 A început repriza a doua! Nicio schimbare în cele două echipe!

CFR: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, Burcă, Camora – Itu, Bordeianu, Djokovic – C. Deac, Omrani, Păun.

Craiova: Pigliacelli – Șt. Vlădoiu, Acka, Bălașa, N. Bancu – Nistor, Al. Mateiu, Cicâldău – An. Ivan, Koljic, V. Mihăilă.

UPDATE 20:48 S-a încheiat prima repriză! CFR Cluj – Craiova 0-1 (Koljic 10′)

UPDATE 20:39 Dublă ocazie pentru Universitatea Craiova! Mai întâi, Koljic a profitat de eroarea lui Burcă și a scăpat singur cu portarul, dar Arlauskis a respins mingea excelent. La faza imediat următoare, după un corner, Bălașa a fost blocat de către portarul lituanian al CFR-ului.

UPDATE 20:31 Schimbare la CFR Cluj! A ieșit Costache, vizibil supărat, și a intrat Păun.

UPDATE 20:27 Ocazie mare pentru CFR Cluj! Itu a trimis mingea în bara transversală, cu o lovitură de cap.

UPDATE 20:13 Ocazie pentru Craiova! Nistor a șutat în forță de la marginea careului, iar Arlauskis a respins mingea în față. În cele din urmă, clujenii au îndepărtat pericolul.

UPDATE 20:10 GOL pentru Craiova! 0-1! Elvir Koljic a înscris în minutul 10, cu un șut senzațional de la marginea careului.

UPDATE 20:07 Cartonaș galben pentru Costache (CFR Cluj), pentru o simulare în careu.

UPDATE 20:00 A început meciul din Gruia!

UPDATE 19:31 Imagini cu cele două echipe la stadionul ‘Dr. Constantin Rădulescu’.

CFR Cluj – Universitatea Craiova | Băieții au sosit la stadion

Băieții au sosit la stadion înaintea meciului cu Universitatea Craiova! ?Ce mesaj ai pentru campionii noștri? ♥️

Publicată de Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA pe Duminică, 28 iunie 2020

? Alb-albaștrii au ieșit la încălzire.#SustineStiinta#AsaELaCraiova#CampioniLaSuporteri

Publicată de Universitatea Craiova pe Duminică, 28 iunie 2020

CFR Cluj și Universitatea Craiova se înfruntă în această seară, de la ora 20:00, în etapa a cincea din play-off-ul Ligii 1. Este una dintre ultimele șanse pentru olteni în lupta pentru titlu.

CFR și Craiova sunt singurele echipe din play-off care au câștigat toate meciurile după reluarea campionatului.

În sezonul regulat al Ligii 1, CFR Cluj a câștigat ambele meciuri cu 2-0. Universitatea Craiova n-a mai câștigat la Cluj-Napoca din aprilie 2017.

Echipele de start

CFR: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, Burcă, Camora – Itu, Bordeianu, Djokovic – C. Deac, Omrani, V. Costache.

CFR Cluj – Universitatea Craiova | Echipa de start

⚽️ Echipa de start pentru meciul cu Universitatea Craiova!⁣⁣Hai CFR!?⁣⁣#CFRCluj #HaiCFR #CFRCraiova #PusiPeFapte #CampioanaNoastra

✌ Așa arată echipa de start din această seară.#SustineStiinta#AsaELaCraiova#CampioniLaSuporteri

Publicată de Universitatea Craiova pe Duminică, 28 iunie 2020

Arbitru: Istvan Kovacs (Carei) / Asistenți: Vasile Marinescu și Mircea Orbuleț (ambii din București).