LIGA 2 | ”U” Cluj urcă pe podium! ”Șepcile roșii” au învins-o pe Mioveni. Tamaș a făcut spectacol

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 26 octombrie 2020, ora 20:58,
u cluj pandurii

Universitatea Cluj a urcat pe podiumul Ligii a 2-a!

”Șepcile roșii” au învins-o pe Mioveni, scor 1-0. Negrean a marcat golul de puncte pentru formația antrenată de Costel Enache, în minutul 59.

La pauza meciului, veteranul Tamaș a făcut spectacol. Fundașul a revenit în pași de dans de la vestiare, semn că muzica care se auzea în boxele stadionului a fost pe placul său.

Echipele de start pentru meciul de astăzi:

• CS Mioveni: Popescu – Oancea, Iacob, Gomes, Burnea – Toma, Veres – Rădescu, Negruț, Șerban – Rusu
  • Universitatea Cluj: Vâtcă – Ferreira, Tamaș, Luchin, Neciu – Mâneran, Negrean, Novac, Golan, Pîrvulescu – Gavra

În urma acestui rezultat, ”U” Cluj a urcat pe locul 3 în Liga a 2-a, cu 17 puncte, în timp ce CS Mioveni rămâne pe locul 11, cu 10 puncte.

SURSA FOTO: Universitatea Cluj