LIGA 2 | ”U” Cluj a urcat pe podium! Ardelenii au făcut spectacol cu Turris

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 12 octombrie 2020, ora 21:29,
u cluj
u cluj

Universitatea Cluj a făcut spectacol în meciul cu Turris Turnu Măgurele.

Ardelenii s-au impus cu scorul de 4-1 în deplasare. În prima repriză, Pîrvulescu și Novac au marcat în minutele 25, respectiv 40.

? Primă repriză perfectă! Conducem cu 2-0 pe terenul celor de la Turris și în acest moment suntem pe locul 2 în…

Publicată de FC Universitatea Cluj pe Luni, 12 octombrie 2020

În repriza secundă, Sălcianu a redus din diferență în minutul 58 și a readus speranțele în tabăra gazdelor.

Tot în partea a doua a jocului, tânărul Denis Mâneran a marcat primul gol în tricoul ”studenților” în minutul 72, iar Novac a reușit ”dubla” în minutul 89.

În urma acestui rezultat, formația lui Costel Enache a urcat pe poziția secundă în Liga a 2-a, cu 13 puncte, în timp ce Turris rămâne pe locul 10, cu 9 puncte.

În următoarea etapă, ardelenii vor juca pe teren propriu cu Chiajna, iar clubul din Măgurele se va deplasa la Constanța, pentru meciul cu Farul.