LIGA 2 | ”U” Cluj a călcat strâmb! ”Șepcile roșii” au remizat cu Concordia

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 16 octombrie 2020, ora 20:53,
u cluj
u cluj

Universitatea Cluj a făcut un pas pas greșit în lupta la promovare.

”Șepcile roșii” au remizat astăzi, pe teren propriu, cu Concordia Chiajna, scor 1-1.

Ardelenii veneau după 3 victorii concecutive, în toate competițiile, însă astăzi au remizat cu formația lui Florin Bratu.

Veteranul Llullaku a deschis scorul pentru oaspeți, în minutul 52, iar clujenii au egalat prin ”perla” Maneran Denis, în minutul 72.

Obținem un punct la finalul celor 90 de minute.După ce oaspeții au deschis scorul în minutul 53, „studenții” au forțat…

Publicată de FC Universitatea Cluj pe Vineri, 16 octombrie 2020

În urma acestui rezultat, ”U” Cluj rămâne pe poziția secundă în Liga a 2-a, cu 14 puncte, sub liderul FCU Craiova 1948, în timp ce Concordia urcă pe locul 11, cu 9 puncte.

Vezi și VIDEO | Petrescu dă de pământ cu naționala: ”Vom fi în urna cu Luxemburg şi cu Liechtenstein!”