Academica Clinceni s-a impus și în etapa a 31-a. Sportul Snagov revine în lupta pentru promovare, după ce a întors Pandurii, de la scorul de 0-2.

Liderul la zi în liga secundă, Academica Clinceni, a reușit să deschidă scorul în minutul 73. Boziuc l-a învins pe Iacob, după ce a preluat pe piept și a șutat imparabil.

Academica e lider în liga secundă, cu 73 de puncte.

Ocupanta locului secund, Chindia Târgoviște, joacă la această oră în deplasare, la UTA.

Într-un alt meci al etapei a 31-a, FC Snagov a revenit, după ce a fost condusă, acasă, de Pandurii, cu 2-0.

Revenire Snagov

Sportul Snagov a revenit incredibil în meciul cu Pandurii, prin două goluri marcate în două minute. Toate rezultatele din Liga 2 —>> http://bit.ly/2Upp4kh

Publicată de Digi Sport pe Sâmbătă, 20 aprilie 2019

Pandurii au deschis scorul pe finalul primei reprize. Andrei Marinescu, portarul Snagovului, a făcut fault în careu, iar Tudoran a transformat lovitura de pedepasă.

Oaspeții s-au distanțat pe tabelă în minutul 52, după un gol frumos marcat de Daniel Ciobanu, cu capul.

Și gazdele au beneficiat de o lovitură de la 11 metri. În minutul 63, Cubleșan a fost faultat de Brînzan. Penalty-ul a fost transformat de Alexandru Ioniță.

Tot Ioniță a reușit egalarea în minutul 87, după care Pandurii au pierdut până și punctul asigurat de remiză.

Arbitrul Robert Avram le-a mai dat celor de la Snagov un penalty, pe care l-a transformat tot Ioniță, realizând astfel tripla.