L-au convins spaniolii! Deian Sorescu și-a prelungit contractul cu Dinamo

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 28 august 2020, ora 10:47,

Deian Sorescu și clubul Dinamo au ajuns la un acord în privința prelungiriii contractului mijlocașului de bandă până în vara anului 2023.

Deian Sorescu a fost în sezonul trecut unul dintre cei mai constanți fotbaliști din curtea lui Dinamo. Fost golgheter al „câinilor” în sezonul trecut, mijlocașul de bandă, care poate juca și pe poziția de fundaș dreapta, a început foarte bine și noul sezon, reușind să marcheze singurul gol al dinamoviștilor din această stagiune.

„Deian Sorescu, contract până în 2023

Clubul Dinamo București a ajuns la un acord cu mijlocașul Deian Sorescu pentru prelungirea raporturilor contractuale până la 30 iunie 2023, a anunțat directorul sportiv Rufo Collado (foto) pentru site-ul oficial.

Marcatorul unicului gol al dinamoviștilor în partida cu Hermannstadt, scor 1-1 în prima etapă a acestui campionat, a fost golgeterul echipei în sezonul trecut, cu 11 goluri, 10 în Liga 1 și unul în Cupa României.

La Dinamo din vara anului 2018, Deian Sorescu a adunat 74 de meciuri în tricoul alb-roșu, în toate competițiile.

Mijlocașul dinamovist a fost nominalizat de selecționerul Mirel Rădoi pe lista de rezervă a jucătorilor convocați la prima reprezentativă a României pentru meciurile cu Irlanda de Nord (4 septembrie, București) și cu Austria (7 septembrie, Klagenfurt), în noua ediție a Ligii Națiunilor”, au anunțat dinamoviștii pe contul oficial de Facebook.

Deian Sorescu, contract până în 2023Clubul Dinamo București a ajuns la un acord cu mijlocașul Deian Sorescu pentru…