VIDEO | Keșeru a reușit un hat-trick pentru Ludogoreț

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 18 aprilie 2018, ora 22:44,
keseru
keseru

Claudiu Keșeru rămâne ‘killer-ul’ Bulgariei! Atacantul a înscris trei goluri în victoria zdrobitoare a formației sale, Ludogoreț Razgrad, pe teren propriu cu Beroe, scor 7-0, în etapa a 4-a din play-off.

Internaționalul român și-a început recitalul cu o reușită din penalty, în minutul 16 al partidei. Apoi a punctat frumos cu capul din 6 metri, în minutul 30. După mai multe ratări, Keșeru a izbutit hat-trick-ul cu 15 minute înainte de final.

Celelalte goluri ale meciului au fost înscrise de către Wanderson (2′), Vura (61′), Lukoki (71′) și Campanharo (88′).

Fundașul Cosmin Moți a fost integralist pentru campioana en titre a Bulgariei. Sergiu Negruț, fost jucător la CFR și Pandurii, s-a aflat în primul ’11’ pentru Beroe.

Claudiu Keșeru (31 de ani) a ajuns la 23 de goluri în campionat pentru Ludogoreț, dintre care 16 reușite în sezonul regulat. Românul este al doilea în clasamentul golgheterilor, după brazilianul Fernando Karanga (24 de goluri, ȚSKA Sofia).

În urma acestui rezultat, Ludogoreț se află pe primul loc în clasament, cu 78 de puncte, urmată de ȚSKA Sofia, cu 70 de puncte, și Beroe, cu 54 de puncte. Șase runde mai sunt de disputat din play-off.