Juventus nu vrea să-l piardă pe Drăgușin! Ce salariu i-au propus „Bianconerii”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 04 decembrie 2020, ora 18:10,
dragusin
dragusin

Radu Drăguşin a debutat pentru Juventus Torino în meciul cu Dinamo Kiev din Champions League, terminat cu victoria gazdelor, scor 3-0.

Apărătorul central de doar 18 ani a prins aproximativ 25 de minute, după ce Pirlo l-a introdus în minutul 69 al partidei de la Torino.

Potrivit presei din peninsulă, conducerea celor de la Juventus i-au propus fundașului român prelungirea contractului, care este scadent în vara anului viitor.

„Românul va fi al cincilea fundaş central din lotul lui Andrea Pirlo şi va avea un salariu de debutant în Serie A: sub 1 milion de euro, dar mai mare de 500.000 de euro. conform celor de la Tuttosport.