Jucătorii de la Sepsi, acuzați de unul dintre adversarii de la CFR: „Eu, dacă fac asta, toată lumea ţipă la mine”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat luni, 10 mai 2021, ora 22:07,
CFR – Sepsi
CFR – Sepsi

CFR Cluj a fost învinsă de Sepsi și poate pierde primul loc al clasamentului Ligii I.

Valentin Costache a lăsat să se înțeleagă că oboseala ar fi de vină pentru jocul slab prestart în fața echipei din Sf. Gheorghe.

Un meci greu. În prima repriză nu prea am contat. În a doua repriză am avut ocazii mai multe. Ei ne-au prins puţin pe contraatac. Un meci foarte greu. Poate mai multe minute de prelungire, pentru că s-a jucat foarte puţin, a fost rupt meciul. S-a oprit meciul foarte mult, au stat pe jos. Eu, dacă fac asta, toată lumea ţipă la mine. Felicitări băieţilor, au antrenor bun, şi-au dat viaţa pe teren astăzi. Asta trebuie să facem şi noi.

Noi nu ne gândim la asta. Vedeţi şi voi ce meciuri grele sunt. Ne gândim doar la noi şi luăm meci cu meci. Nu trebuie să ne gândim ce fac ceilalţi. Noi, dacă suntem bine, nu ne poate bate nimeni„, a declarat Costache, la finalul partidei.

CFR Cluj a fost învinsă, luni, pe teren propriu, scor 0-1, de Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a şaptea a play-off-ului Ligii I. În cazul unei victorii a FCSB-ului în partida cu Academica Clinceni campioana en-titre va coborî pe poziția secundă în detrimentul echipei lui Toni Petrea.