Jucătorii de la FCSB, înapoi la antrenamente! Ce surprize le-a pregătit Neubert

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 06 octombrie 2020, ora 12:26,
neubert
neubert

FCSB a câștigat sâmbătă seara derby-ul cu Dinamo, scor 3-2, la finalul unui meci cu foarte multe întâmplări.

FCSB a reușit să se impună în „Derby de România”, contra celor de la Dinamo București, cu o echipă printre care s-au aflat mai mulți jucători abia reveniți după infectarea cu coronavirus. Chiar și în aceste condiții, roș-albaștrii au obținut victoria după un start perfect, având 2-0 după primul sfert de oră.

După această partidă, jucătorii lui Toni Petrea au avut la dispoziție două zile libere pentru a se odihni, iar de astăzi se pare că vor relua antrenamentele sub comanda prepatorului fizic al echipei, Thomas Neubert. Neamțul nu ține cont de pauza cauzată de meciurile naționalei României și vrea să pună la punct echipa până la reluarea competiției, pe 17 octombrie.

Toni Petrea și Thomas Neubert vor avea la dispoziție aproape toată echipa pentru aceste zile de pregătire, cu excepția lui Andrei Vlad, Olimpiu Moruțan și Dennis Man, convocați de Adrian Mutu la naționala de tineret.

FCSB ocupă în acest moment locul 2 în Liga 1, cu 12 puncte acumulate după primele 6 etape disputate în actualul sezon.