Jocul celor de la FCSB nu convinge: ,,Nu înţelege nimeni ce se întâmplă! CFR va lua campionatul”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 19 aprilie 2021, ora 19:51,
FCSB2
FCSB2

FCSB a câştigat primul meci din play-off-ul acestui sezon, la Giurgiu, scor 2-1, împotriva celor de la FC Botoşani, după ce a fost condusă la pauză.

Partida a fost întoarsă în repriza a doua de către golurile marcate de Octavian Popescu şi Ionuţ Panţîru pentru FCSB, însă jocul echipei nu l-a impresionat pe un fost antrenor din Liga 1.

Sursa Foto: Profimedia Images

Vasile Miriuţă este de părere că titlul va ajunge tot la CFR Cluj, cea care l-a câştigat şi în ultimele trei sezoane. Acesat spune că din jocul FCSB-uljui nu se înţelege nimic.

Așa o să câștige CFR, fără probleme, campionatul. Pentru că la FCSB nu mai înțelege nimeni ce se întâmplă. Au jucat foarte bine, au avut o perioadă foarte bună, dar acum sunt în cădere liberă. FCSB a început bine partida, chiar a avut o ocazie prin Oaidă.

Au avut o perioadă bună de vreo 10-15 minute, apoi Botoșaniul a intrat în joc, a venit acel gol. A doua repriză, pentru mine este inexplicabil. Mi s-a părut o echipă obosită, Botoșaniul. S-a văzut cum au revenit de la cabine. Parcă era un joc de handbal. S-au retras pe semicerc și FCSB i-a atacat din toate pozițiile.”, a declarat Vasile Miriuţă, pentru Looksport.

După victoria cu FC Botoşani, de la Giurgiu, FCSB a revenit pe primul loc în play-off, având un totatl de 36 de puncte, cu unul mai mult decât CFR Cluj.

Citeşte şi Poziţia din teren îi poate afecta transferul lui Moruţan: ,,Dacă-l pui acolo, ce să mai vadă Leverkusen şi Hoffenheim?”