VIDEO | Ivan, în culmea fericirii după victoria din derby: ”Am dansat la pauză!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 04 noiembrie 2019, ora 22:40,
ivan
ivan

Universitatea Craiova a câștigat derby-ul etapei cu Dinamo, scor 4-1, la Severin.

Elevii lui Pițurcă au marcat de trei ori în prima repriză, prin Ivanov și Andrei Ivan, ”dublă”, iar Mihăilă a închis tabela în repriza secundă. Nistor a marcat singurul gol al ”câinilor”.

Ivan a marcat primele goluri de la revenirea la Craiova, iar fotbalistul a sărbătorit cele două reușite printr-un dans la pauză, alături de Alex Ioniță.

”M-am simțit foarte bine astăzi. Sper să marchez cât mai multe goluri. Sunt bucuros că am câștigat și că am luat cele 3 puncte. Am dansat cu Ioniță la pauză. Avem noi un moment al nostru când marcăm.” a declarat Andrei Ivan.

1 milion de euro este cota de piață a lui Ivan, potrivit transfermarkt.com.

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova urcă pe locul 3 în Liga 1, cu 27 de puncte, iar Dinamo rămâne pe locul 9, cu 20 de puncte.

Vezi și VIDEO BLOG | Craiova, la 3 puncte de lider! Oltenii au câștigat derby-ul cu Dinamo