Irina Begu eliminată de la Phillip Island Trophy! Românca a fost învinsă de Bianca Andreescu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 17 februarie 2021, ora 17:33,
IRINA BEGU
IRINA BEGU

Irina Begu (Nr. 74 WTA) a fost eliminată în sferturile de finală a turneului de categorie WTA 250 Phillip Island Trophy.

Irina Begu a ratat calificarea în semifinalele turneului Island Tropfhy după ce a fost învinsă de canadianca de origine română, Bianca Andreescu (Nr. 9 WTA).

Jucătoarea româncă de tenis, Irina Begu a pierdut în 3 seturi în fața Biancăi Andreescu, scor 6-3, 4-6, 7-6 (7/5), partidă ce a durat două ore și jumătate.

Irina Begu a încasat un premiu în valoare de 5.250 de dolari şi cu 60 de puncte WTA pentru pezența în sferturile de finală a turneului Island Tropfhy.

Bianca AndreescueliminarePhillip Island Trophysferturi de finalarealitateairina begu