Irina Bara și Mihaela Buzărnescu s-au oprit în sferturi la Roland Garros, la dublu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 05 iunie 2018, ora 17:45,
buzarnescu-bara

Dublul format din Irina Bara și Mihaela Buzărnescu a pierdut meciul împotriva perechii Hao-Ching Chan/Zhaoxuan Yang (Taiwan/China), scor 3-6, 6-1, 4-6, în sferturile de finală ale Openului Franței, de la Paris.

Partida a durat o oră și 44 de minute. În primul set, cele două echipe au fost la egalitate până în game-ul 7. Româncele au jucat perfect în actul secund. În decisiv, Chan și Yang s-au distanțat la 5-2.

Pentru parcursul în proba de dublu la Roland Garros, Irina Bara (23 de ani) și Mihaela Buzărnescu (30 de ani) vor primi 430 de puncte WTA și un cec în valoare de 76.000 de euro.

Mihaela Buzărnescu a ajuns până în optimile de finală ale competiției de simplu de la Paris.