Ionuț Radu și Ciprian Tătărușanu n-au primit gol în această etapă

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 03 martie 2019, ora 18:41,
radu-tatarusanu

Portarii Ionuț Radu (21 de ani) și Ciprian Tătărușanu (33 de ani) nu au primit gol în etapa de weekend din campionatele Italiei și Franței, dar echipele lor nu au câștigat.

Ionuț Radu nu a avut mult de muncă în Genoa – Frosinone, scor 0-0. Oaspeții nu au trimis niciun șut pe poartă și au jucat în inferioritate numerică din minutul 34.

Genoa are patru egaluri în ultimele cinci meciuri și ocupă locul 12 în clasamentul din Serie A.

Ionuț Radu este căpitanul echipei naționale de tineret, care va juca la vară la Campionatul European din Italia și San Marino.

Ciprian Tătărușanu a legat două meciuri fără gol primit în poarta lui Nantes, care a remizat în deplasare cu Guingamp, scor 0-0.

Goalkeeperul român nu a avut multe faze periculoase de gestionat. ‘Canarii’ au ratat un penalty în minutul 90+5.

Nantes ocupă locul 14 în Ligue 1, departe de zona retrogradării.

Ciprian Tătărușanu este titularul postului de portar la echipa națională.

nantesserie aportarigenoaTătărușanuechipa nationalaraduciprian tătărușanuligue 1ionuț radu