Înțepături de la distanță! Ce a spus Messi, după ce CR7 a ratat calificarea în semifinale

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 17 aprilie 2019, ora 07:00,
messi ronaldo

Barcelona este în semifinalele Ligii Campionilor, după victoria cu 3-0 în fața englezilor de la Manchester United. La fel și Ajax, care a eliminat-o pe Juventus.

Messi a dat două goluri cu Man United, iar Ronaldo a înscris și el în partida cu Ajax. Italienii au fost însă învinși de trupa magică a olandezilor, iar Cristiano s-a văzut eliminat din Europa.

Lionel Messi a spus adevărul curat la finalul partidei cu United: Cei mai buni sunt în semifinale.

Trebuie să fim conștienți că în turul următor nu va fi ușor. Va fi foarte dificil, fie că vom da de Liverpool, fie de Porto.

Am învățat și azi din experiența negativă cu Roma de anul trecut (nr. Barcelona a avut 4-1 în tur, pe Camp Nou, dar Roma a învins la retur cu 3-0 pe Olimpico și a mers mai departe). E clar că trebuiau luați în considerare, s-a văzut în primele minute, chiar dacă am învins și în tur.

Am vorbit despre asta înainte de meci. Dacă ai 5-10 minute proaste într-un meci, îți poți complica sau chiar compromite calificarea.

Rezultatul dintre Juventus și Ajax spune totul. Orice echipă este complicată. În semifinale sunt cei mai buni”, a declarat Messi..