VIDEO | Încă un rezultat-șoc la Cupa Mondială! Germania, învinsă de Mexic

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 17 iunie 2018, ora 20:05,
Mexic Germania

Campioană mondială acum 4 ani, Germania a debutat cu stângul la turneul final din Rusia, după înfrângerea cu Mexic, scor 0-1.

Nemții au început modest, iar mexicanii au profitat de apatia oamenilor lui Low, deschizând scorul prin Lozano, în minutul 35.

După pauză, Germania a dominat clar, ratând câteva ocazii mari, prin Werner, Reus sau Brandt. Mexicanii s-au baricadat în defensivă și, ajutați de intervențiile lui Ochoa, au scăpat fără gol primit, producând o surpriză mare la Campionatul Mondial, după remiza Argentinei cu Islanda (1-1).

Germania este prima echipă din Europa care pierde la Campionatul Mondial! Nemții și mexicanii sunt într-o grupă (F) cu Suedia și Coreea de Sud.