Ianis Hagi, ‘vrăjit’ de marele Rivaldo! „Ne uitam numai la el”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 14 aprilie 2019, ora 07:42,
Ianis Hagi declaratii

Ianis Hagi a avut un rol important în victoria Viitorului cu Universitatea Craiova, scor 2-1, în etapa a cincea din play-off-ul Ligii 1. Mijlocașul a fost impresionat de celebrul Rivaldo, care a fost prezent la Ovidiu și a dat lovitura de start.

Ianis Hagi (20 de ani) a înscris un gol superb în minutul 43, după un șut de la distanță.

Am fost tare surprins când a venit, când m-am întâlnit cu el. O legendă, unul dintre cei mai buni jucători din acest sport. Suntem fericiți că avem privilegiul să jucăm cu Rivaldinho și să-l întâlnim pe Rivaldo cel mare. Îl mai așteptăm la meciuri, la antrenamente, pentru că văd că ne ține noroc. Aseară, la antrenament, a intrat în primele 20 de minute… vă dați seama că ne uitam numai la el.

Sunt fericit că marchez, că îmi ajut echipa. În meciurile decisive, sunt mereu acolo, cu pasă de gol sau gol, asta mi se cere. Cred că a fost un gol pe stilul Ianis, deocamdată nu-mi permit să mă compar cu două legende (n.a. – Gică Hagi și Rivaldo)„, a spus Ianis Hagi la DigiSport.