Ianis Hagi, prestaţie dezamăgitoare în Europa League! Ce notă a primit din partea scoţienilor

Articol de Realitatea Sportivă null - Publicat vineri, 19 februarie 2021, ora 11:49,
Royal Antwerp v Rangers, UEFA Europa League, Football, Bosuilstadion , Antwerp, Belgium – 18 Feb 2021

Într-un meci spectaculos din cadrul șaisprezecimilor Europa League, între Rangers și Antwerp, disputat în Belgia, încheiat 3-4, Ianis Hagi a fost cel mai slab om al scoțienilor.

Intrat în minutul 74, la scorul de 3-2, românul nu a ieșit cu nimic în evidență. Totuși, se putea remarca în minutul 80 când a reluat deficitar o centrare venită din banda stangă.

Sursa foto: Profimedia Images

Presa din Scoția nu a trecut cu vederea prestația slabă a lui Ianis. Trebuia să marcheze la chiar prima atingere a balonului. I-a luat fața fundașului la colțul scurt pentru a ataca mingea centrată de Barisic. A trimis pe lângă poartă însă dintr-o poziție bună de a marca. Nota 3”, a titrat publicația The Scottish Sun.

Dacă Ianis Hagi și colegul său, Tavernier, care a ieșit accidentat în prima repriză, au luat nota 3, la polul opus, cinci jucători au fost notați cu 7, fiind cei mai buni oameni ai lui Steven Gerrard în Belgia.

În returul programat peste o săptămână, Rangers pleacă favorită, dar se anunță un nou meci spectaculos.