Ianis Hagi, în culmea fericirii după victoria din Europa: „Biceps flexat, performanță solidă!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 23 octombrie 2020, ora 18:13,
Ianis Hagi
Ianis Hagi

Internaționalul român Ianis Hagi a împlinit joi vârsta de 22 de ani.

Mijlocașul celor de la Rangers a postat un mesaj pe Twitter după victoria din Belgia împotriva lui Standard Liege, scor 2-0, acesta le-a mulțumit tuturor fanilor pentru urările primite cu ocazia zilei de naștere.

”O modalitate excelentă de a începe noul sezon al Europa League. Biceps flexat, performanță solidă cu echipă și 3 puncte câștigate departe de casă. Inima albastră.

Nu există o modalitate mai bună de a sărbători ziua mea de naștere. Mulțumesc tuturor pentru urările de ziua mea”, este mesajul lui Ianis.

Mijlocașul român a fost lăudat de presa din Scoția după evoluția din Belgia.

”Tânărul mijlocaș român aproape a înscris cu un șut superb de la distanță în prima repriză, înainte să primească un cartonaș galben după o intrare dură la Gavory.

Rangers: Fans hammer Ianis Hagi | The Transfer Tavern

„Arată neîncrezător și s-a chinuit să își facă simțită prezența. A fost schimbat în a două repriză. 5”, este nota pe care cei de la The Scottish Sun.