Ianis Hagi aduce trei puncte mari Viitorului! Viitorul – CSM Poli Iași 1-0

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 12 mai 2018, ora 00:04,
ianis hagi
ianis hagi

Viitorul a câștigat, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), împotriva echipei CSM Poli Iași și urcă pe locul trei în clasamentul Ligii 1. Oaspeții au jucat în inferioritate numerică din minutul 9, după ce Mădălin Mihăescu a fost eliminat pentru un fault dur la Ianis Hagi.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Ianis Hagi, în minutul 84, cu un șut din afara careului.

FC Viitorul: Buzbuchi – Mladen, Hodorogea, De Nooijer, Ganea – Lopes (Ciobanu ’62), Cicâldău, Vână – Gavra (Casap ’80), Voduţ, Ianis Hagi. Antrenor: Gheorghe Hagi

CSM Poli Iaşi: Koselev – Bosoi, Jagodinskis, Frăsinescu, Panţîru – Danale (Chelaru ’57), Cioinac, Mihăescu, Ştefănescu (A. Cristea ’57) – Zaharia (Vlădeanu ’84), Kizito. Antrenor: Flavius Stoican

eliminareviitorulmadalin mihaescuvictorieplay offfotbalianis hagiclasamentliga 1podium