VIDEO | Surpriză MARE la Giurgiu! Gaz Metan a câștigat DERBY-UL SIBIULUI

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 01 septembrie 2018, ora 18:07,
Gaz Metan
Gaz Metan

UPDATE 20:22: La Giurgiu, Astra n-a reușit să o bată pe Voluntari (0-0), iar ilfovenii fac al doilea punct în acest sezon al Ligii 1.

Gaz Metan s-a impus cu 1-0 în fața celor de la Hermannstadt, în primul meci al zilei din Liga 1.

La Târgu Mureș, Crețu a adus victoria oaspeților, în minutul 66, după o ocazie imensă irosită de Fortes.

Totuși, lucrurile puteau să stea altfel: chiar în primul minut al meciului, Hermannstadt a avut un gol anulat. Bogdan Rusu a marcat din ofsaid pentru nou-promovata în Liga 1.

Prima înfrângere pe teren propriu!FC Hermannstadt vs Gaz Metan Mediaș 0 – 1 (0-0)