VIDEO | HERMANNSTADT – DINAMO 1-1. Oaspeții au avut o bară în prelungiri. Rednic e la un pas de PLAY-OUT!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 08 decembrie 2018, ora 19:11,
Mircea Rednic

Dinamo mai poate să ajungă doar printr-o minune în play-off!

Sâmbătă, echipa lui Rednic a scos doar un egal cu Hermannstadt, scor 1-1.

D'ACII sunt cu noi si astăzi!

Publicată de FC Hermannstadt pe Sâmbătă, 8 Decembrie 2018

Hanca a deschis scorul după doar nouă minute, dar dinamoviștii au profitat și de gafa mare comisă de portarul Căbuz. Sibienii au egalat prin Petrescu, însă Dinamo putea da lovitura în prelungiri: șutul deviat al lui Popescu a lovit transversala.

Liga 1 Betano (etapa 19). Hermannstadt vs DINAMO 1-1 (1-1)Au marcat: Petrișor Petrescu (32) / Sergiu Hanca (9)FC…