Haruț a uitat de FCSB: ”Trebuie să legăm mai multe victorii!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 25 ianuarie 2021, ora 00:26,
harut
harut

Denis Haruț (21 ani) a uitat de transferul la FCSB. Fundașul a înscris ultimul gol în Botoșani – Dinamo, scor 4-0!

Moldovenii au câștigat la scor pe teren propriu. Keyta, cu o ”dublă” în minutele 1 și 35, Ongenda, în minutul 23, și Denis Haruț, în minutul 64, au marcat golurile gazdelor.

Haruț a ratat în această iarnă transferul la FCSB, însă nu a fost afectat. Fundașul a fost titular în victoria categorică cu Dinamo și a închis tabela.

”Trebuia să arătăm că se câștigă greu la Botoșani. Sper să continui tot așa și să înscriu în continuare. Ne-am dat seama că trebuie să fim mult mai concentrați, să avem o atitudine mult mai bună.

Ne bucurăm pentru Keyta, o să aibă un viitor frumos dacă o ține tot așa. Știm că doar având evoluții bune o să reușim și individual. Trebuie să legăm mai multe victorii. Ne așteaptă o deplasare dificilă la Clinceni și să luăm cele trei puncte.” a declarat Haruț la finalul partidei.