UPDATE | Simona ratează finala de la Miami! Halep, de nerecunoscut în meciul cu Pliskova

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 29 martie 2019, ora 06:30,
Halep-US Open

UPDATE ora 07.12: 5-7, 1-6. GAME, SET și MECI Pliskova! Simona Halep ratează finala de la Miami și posibilitatea de a reveni pe primul loc în clasamentul WTA.

UPDATE ora 07.08: 5-7, 1-5. Simona câștigă primul game după o serie de nouă pierdute.

UPDATE ora 7.07: Partida a reînceput. Servește Simona Halep.

UPDATE ora 07.06: Meciul va fi reluat în scurt timp!

UPDATE ora 6.33: Organizatorii au dat dispoziții pentru uscarea terenului. Este pentru a doua oară când meciul a fost întrerupt din cauza ploii. Prima dată s-a întâmplat în setul 1, pentru 25 de minute.

Meciul dintre Simona Halep și Karolina Pliskova a fost întrerupt din cauza ploii. Pliskova este la un game de victorie: conduce cu 7-5, 5-0.

Simona Halep a condus cu 5-3 în primul set, însă Pliskova a egalat la 5 și, din acel moment, a fost de neoprit.

Sau Simona a fost de nerecunoscut.

Halep a pierdut 9 game-uri la rând, iar ploaia a salvat-o pentru moment. Organizatorii au hotărât întreruperea meciului.

La această oră, 6.25, de așteaptă decizia, ținând cont că, la Miami, este trecut de miezul nopții.