„Hai, tati, că mai e timp!” Reacția lui Miriuță după ce a dus-o pe Hermannstadt la baraj și ce a zis Alexa

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 02 iunie 2019, ora 20:59,
Miriuta
Miriuta

Hermannstadt mai speră să rămână în Liga 1 după victoria cu Călărași, scor 2-1.

Sibienii se pregătesc de barajul cu Universitatea Cluj, iar Vasile Miriuță a povestit cum a trăit finalul incendiar, în care echipa sa a marcat două goluri.

„Felicit jucătorii. Am mai antrenat un asemenea lot de caractere doar la CFR. Au luptat pentru ei, pentru familiile lor, sunt mândru de ei. Felicit şi trei dintre acţionari, fără ei nu reuşeam să ajungem aici. Mulţi nu ştiu cu câte probleme ne-am confruntat. E o minune că suntem la baraj”, a spus Miriuță.

„După ce au deschis scorul, m-am uitat la ceas: „Hai, tati, că mai e timp”. După ce am ratat la 1-1, am crezut că s-a terminat totul. Dar am nişte băieţi formidabili, au luptat până în ultima secundă”, a fost mesajul lui Miriuță pentru jucători.

Eu nu mi-aş fi dorit să se joace, dar nu de asta am pierdut. Am avut meciul în mână, e al cincilea meci pe care îl pierdem după minutul 90. Nu ştiu ce se va întâmpla cu echipa, cei care decid vor lua deciziile. Nu ştiu dacă voi rămâne, acum sunt foarte supărat. E incredibil să retrogradezi în urma unui gol luat în minutul 90+6″, a fost reacția lui Dan Alexa.

Miriuta jucatoridunarea calarasiMiriuta HermannstadtHermannstadt Calarasimiriuta